Bağlantıda Kal

Xiaomi TV’ler ile Artık Video Aramaları Yapabileceksiniz

Teknoloji

Xiaomi TV’ler ile Artık Video Aramaları Yapabileceksiniz

Son zamanlarda, mobil servislerle daha uyumlu hale gelmek için sürekli televizyonlar geliştirilmeye devam ediliyor. Aslında, cihazlar arası uyumluluğun arttırılması yavaş yavaş bir akım haline geliyor. Bu ilişki IoT’nin temel hedeflerinden biridir. Akıllı telefonlar ve akıllı TV’ler arasındaki kusursuz uyumluluk gerçeğe dönüşüyor. Xiaomi TV, televizyonunda Video Araması özelliğini tanıtarak bu hedefe bir adım daha yaklaştı.

Bugün, Xiaomi TV (Klima) Bölümünün genel müdürü Li Xiaoshuang, Xiaomi TV’lerin artık görüntülü görüşme yapabileceğini açıkladı. Bu özellik iç test aşamasını geçti ancak henüz resmi değil. Rapora göre, bu özellik Xiaomi TV ve akıllı telefonlar arasında veya bir TV ile başka bir TV arasında arama yapmak için kullanılabilecek.

İlgili Haber  Huawei Mate 30 Serisinin Tüm Görüntüleri Sızdırıldı

Video görüşmelerine erişmek için Xiaomi TV ana sayfasındaki video görüşmesi üzerine tıklamanız yeterli. Bu sizi ara yüzün sol tarafında arama yapabileceğiniz kişileri göreceğiniz video ara yüzüne götürür. Daha sonra istediğiniz kişiyi (yada kişileri) aramak için kumandanızı kullanmanız gerekiyor. Dahili test videosunda, bağlantı işlemi hızlı ve görüntü çok net gözüküyor. Ancak, bu özelliğin harici bir kamera mikrofonu veya akıllı telefonun ön lensini kullanarak mümkün olup olmadığı kesin şuan değil. Bu özellik iç test aşamasını geçtiğinden, özelliğin resmi lansmanı yakında olacaktır.

Sesini Duyur

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teknoloji Kategorisindeki Diğer Yazılarımız

To Top