Bağlantıda Kal

Xiaomi Android Q Tabanlı Yeni MIUI 10’u Test Ediyor

Teknoloji

Xiaomi Android Q Tabanlı Yeni MIUI 10’u Test Ediyor

Xiaomi, Android Q tabanlı bir MIUI sürümünü test etmeye başladı, bir yönetici Weibo’daki yazılımın ilk sürümünün ekran görüntülerini yayınlayarak bunu onayladı. Yeni gelişme, Pekin merkezli bir şirketin MIUI Topluluk forumları aracılığıyla Android Q’yu dördüncü yıldaki Mi 9, Mi 9 SE, Redmi K20, Redmi K20 Pro ve Mi 8 gibi akıllı telefonlara bu yılın dördüncü çeyreğinde getireceğini açıkladıktan haftalar sonra geldi . Şirketin en yeni Android versiyonunu gelecek sene Redmi Note 7 Pro ve Redmi Note 7 gibi uygun fiyatlı telefonlarına getirme planları da var.

Bir yönetici tarafından Weibo’da paylaşılan ekran görüntülerine göre, Xiaomi, Android Q tabanlı MIUI 10.9.7.11’i test ediyor. Görünüşe göre MIUI Temmuz’da çıkan Android’in son güvenlik yaması Android Q Beta 5’i kullanıyor ve dahası MIUI 10 Mi 9 Transparent Edition’da test ediliyor gibi gözüküyor.

İlgili Haber  Daha İyi ve Hızlı Olan Wi-Fi 6 Bugün Çıkıyor, Wi-Fi 6 Nedir?

İlginç bir şekilde, Xiaomi “yeni ve benzersiz” olarak Android Q ile çıkacağına inanılan costum ROM’u MIUI 11’i geliştirmeye devam ediyor. Ancak en son ekran görüntüleri, şirketin başlangıçta yeni bir MIUI 10 sürümü aracılığıyla yeni Android deneyimini sunabileceğini öne sürüyor.

Arayüz, ekran görüntülerinde daha önceki mevcut MIUI 10 sürümlerine benzer görünüyor. Bununla birlikte, vanilya Android Q ile uyumlu bir deneyim sunmak için şirketten, tamamen yeni bir karanlık mod ve bazı yeni hareketleri bekleyebiliriz.

Geçen ay, Xiaomi, bu yılki Mi 9, Mi 9 SE, Redmi K20, Redmi K20 Pro, Mi 8, Mi 8 Explorer Edition, Mi 8 Screen Fingerprint Edition, Mi Mix 2S ve Mi Mix 3 için yapılan yeni güncellemenin kullanıma sunulduğunu doğrulayan Android Q yol haritasını açıkladı. Şirket ayrıca Android Q’yu 2020’nin ilk çeyreğinde Redmi Note 7 Pro ve Redmi Note 7’ye getireceğini açıkladı.

İlgili Haber  Huawei Mate 30 Serisinin Tüm Görüntüleri Sızdırıldı

Mi Mix 3 5G, Mi 9 ve Redmi K20 Pro, Google’ın Android Beta Q programı için zaten uygun olan ilk cihazlar arasında. Ancak, Xiaomi henüz Android Q tabanlı MIUI sürümünü indirmeye açmadı.

Sesini Duyur

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teknoloji Kategorisindeki Diğer Yazılarımız

To Top