Bağlantıda Kal

Üçlü Kamera Desteği olan Samsung Exynos 7904 Tanıtıldı

Teknoloji

Üçlü Kamera Desteği olan Samsung Exynos 7904 Tanıtıldı

Samsung’un orta segmentli telefonlara yüksek kalite özellikler getirecek olan Exynos 7904 işlemcisi piyasaya sürüldü. Basın açıklamasında, Samsung yeni işlemcinin Hindistan’da piyasaya sürülecek olan akıllı telefonlar için tasarlandığını söyledi. Samsung’un Hindistan’da yeni Galaxy M serisi çıkartmayı planladığını biliyoruz. Bu seri fiyat performans odaklı orta sınıf cihazlar olacak. Yeni çıkacak M serisinin Galaxy J serisinin yerine geçeceği söyleniyor.

Güney Koreli şirket Exynos 7904 sekiz çekirdeği sayesinde sorunsuz bir şekilde çoklu işlem yapabildiğini ve daha hızlı web taraması yapabildiğini iddia ediyor. 14nm olan işlemci 1.8 Ghz hızında çalışan iki adet Cortex A-73 çekirdeğe ve 1.6 Ghz hızında altı adet Cortex A53 çekirdeğe sahip. İşlemci aynı zamanda sahip olduğu Cat 12.3 mobil operatör agregasyonu sayesinde 600 mbps indirme hızına kadar destekliyor.

İlgili Haber  Oppo Reno’nun Çıkış Tarihi Belli Oldu

Exynos 7904 işlemcisinin en çok öne çıkan özelliği tek kamera yanında üçlü kamera desteği de olan 32MP destekli görüntü sinyal işlemcisi olması. Samsung’a göre üçüncü kamera sensörü geniş açılı panoramik fotoğraflar çekebilir yada estetik bulanıklık için bokeh efekti ekleyebilir.

Yeni mobil işlemci 120 kare hızıda FHD veya 30 kare hızında UHD video oynatmayı destekliyor. Ayrıca Exynos 7904 SoC işlemcili akıllı telefonlar FHD+ ‘a kadar ekranları destekleyebilir.

İşlemcinin bu ayın sonunda Hindistan’da piyasaya sürülecek olan Galaxy M10 ve Galaxy M20 telefonlarında olması planlanıyor.

Sesini Duyur

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teknoloji Kategorisindeki Diğer Yazılarımız

Trendler

Instagram

To Top