Bağlantıda Kal

Samsung Yeni Bir 292 inç 8K TV Modeli Duyurdu

Teknoloji

Samsung Yeni Bir 292 inç 8K TV Modeli Duyurdu

Samsung, büyük modüler MicroLED TV’si The Wall’ın yeni bir versiyonunu duyurdu. The Wall Luxury adlı yeni sürüm, maksimum 8K çözünürlüğe sahip ve köşeden köşeye 292 inç büyüklüğünde bir TV oluşturuyor. Alternatif olarak, yalnızca 73 inç büyüklüğünde 2K TV yapılandırması mevcuttur. Wall Luxury gelecek aydan itibaren satışa sunulacak.

Wall Luxury, Samsung’un önceki MicroLED prototiplerine kıyasla daha yüksek bir maksimum çözünürlüğe sahip, ancak aynı zamanda çok daha fazla yer kaplıyor. The Wall’ın CES’te gösterildiği modelinde, 73 inçlik yapılandırmasında yalnızca 2K çözünürlüğe sahip olan bu modele kıyasla, o sadece 75 inç büyüklüğünde 4K MicroLED TV idi.

Samsung’un MicroLED teknolojisi modüler olup, farklı boyut ve çözünürlüklerde yapılandırılabiliniyor. Yani televizyonunuzu aynı Lego gibi birleştirebiliyorsunuz. Yapacağınız TV’nin çözünürlüğünü artırabilirken, tekli olarak taktığınız parçaların çözünürlüğünü artıramıyorsunuz. Daha fazla modül kullanarak yalnızca daha fazla piksel ekleyebilirsiniz.

MicroLED, bir LCD katmanının arkasından ışık oluşturmak için bunları kullanan mevcut LED TV’lerin aksine, resim oluşturmak için ayrı LED’ler kullanan etkileyici ve yeni bir tür ekran teknolojisidir. Bu, görüntünün siyah alanlarının tamamen siyah olduğu anlamına gelir, çünkü pikselleri hiç ışık yaymaz. Teknoloji aynı kendinden ışık yayan OLED’e benziyor, ancak onun aksine düşük tepe parlaklığı ve yanma gibi aynı olumsuzluklardan etkilenmiyor. Samsung, The Wall Luxury’nin 100.000 saatlik kullanım için 2.000 nit en yüksek parlaklığa ulaşabileceğini söylüyor.

Samsung, The Wall Luxury için fiyatını henüz duyurmadı, ancak bu boyut ve özelliklerde, “sormanız gerekiyorsa, muhtemelen karşılayamazsınız” olması muhtemeldir.

Sesini Duyur

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teknoloji Kategorisindeki Diğer Yazılarımız

To Top