Bağlantıda Kal

Samsung Snapdragon 865 Üretimi İçin Sipariş Aldı

Teknoloji

Samsung Snapdragon 865 Üretimi İçin Sipariş Aldı

Güney Kore’den gelen raporlar, Samsung Electronics’in Qualcomm’dan Snapdragon 865 adıyla beklenen yeni nesil uygulama işlemcisi (AP) için sipariş aldığını gösteriyor. Bu, iki şirket arasındaki bir yıllık aradan sonra geliyor. Tayvanlı Semiconductor üretim şirketi (TSMC), geçen sene Snapdragon 855 üretimi için sipariş almıştı.

Güney Kore medya kuruluşu Theelec, SD865 için Samsung’un çiplerin üretimine 2019 sonunda başlamasının beklendiğini bildirdi. Yonga seti, 7nm ultraviyole (EUV) işleminde yüksek verim ile üretilecek. Bu, Samsung’un 7 nm’lik EUV işlemini kullanarak Qualcomm için ürettiği ilk yonga seti olacak. Son yonga, Samsung dökümhanesi tarafından üretilen Snapdragon 845’di ve işlemci 10 nm’lik bir gofret kullanıyor. TSMC, 2018’deki 7nm süreçte önderlik etmiş ve böylece Qualcomm’dan SD855 üretimi için sipariş almıştı. Ancak Qualcomm’a göre, Samsung 7-nm EUV üretim süreci, TSMC 7-nm işleminden daha iyi, bu yüzden şirket Samsung’a geçiyor. Nisan ayının başlarında, Samsung, şirketin yaklaşmakta olan amiral gemisi olan Galaxy Not 10’da kullanılması beklenen 7 nm’lik EUV sürecini Exynos AP’yi telefon fabrikalarına göndermeye başladı.

İlgili Haber  Apple A13 İşlemcisi Snapdragon 855+'dan Daha Hızlı Çıktı

Müzakerelerin halen sürmekte olduğu söylense de, her iki firmanın da müzakere süreçlerinin son aşamasına girdiği bildiriliyor. Qualcomm’un 2020’de Snapdragon 865’i piyasaya sürmesi bekleniyor. Qualcomm dışında, Samsung’un 7nm EUV’sini kullanması beklenen diğer OEM’ler arasında NVIDIA, IBM ve Apple ve Huawei’den başka birçokları var. Yeni nesil yonga setinin ayrıca standart bir versiyon ve diğeri Snapdragon X55 5G yonga seti ile donatılmış iki versiyonda gelmesi bekleniyor.

Sesini Duyur

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teknoloji Kategorisindeki Diğer Yazılarımız

To Top