Bağlantıda Kal

Motorola Katlanabilir Telefonunun Geleceğini Onayladı

Teknoloji

Motorola Katlanabilir Telefonunun Geleceğini Onayladı

Motorola’nın katlanır akıllı telefon sahnesine gireceği haberlerinin ardından, şirket bugün Engadget ile yaptığı röportajda “marketteki herkesten daha sonra piyasaya sürülecek” bir katlanabilir telefon üzerinde çalıştığını doğruladı.

Bu, Motorola’nın telefonu çıkaracağı zamanın Nisan’da çıkacak Samsung’un Galaxy Fold’u ve Huawei’nin 2019 yılının ortasında çıkaracağı Mate X’den sonra olduğunu gösteriyor. Motorola genellikle Ağustos ayında yıllık bir akıllı telefon lansmanı etkinliği düzenliyor. Geçen sene o zaman, 5G’ye hazır olan Moto Z3’ü 5G Moto Mod ile duyurmuştu, bu yüzden Motorola’nın bu yaz katlanabilir telefon sahnesinde görünmesine bir göz atabileceğiz.

Engadget röportajı ayrıca tasarımın Galaxy Fold ve Mate X’de gördüğümüz gibi cihazın dış kısmında tam boyutlu bir ekrana sahip olmayacağını doğruladı. Son patent başvurusu, katlama mekanizmasının Motorola’nın RAZR’ı gibi yatay olacağını gösteriyor.

İlgili Haber  Huawei Mate 30, Mate 30 Pro Fiyatları ve Teknik Özellikleri

Motorola Global Ürün Başkan Yardımcısı Dan Dery Engadget’a, “Üstte plastik film bulunan plastik bir OLED cihazı test ediyoruz” dedi. “Tırnaklarınızla [bu tür bir ekrana] dokunmanız aslında onu çiziyor ve kısa ömürlü olmasına neden oluyor, daha paketi açtığınız gün ölmeye başlıyor” dedi.

Dery ayrıca, Motorola’nın iki kez katlanabilen tekil bir ekran da dahil olmak üzere katlanabilir bir ekranda farklı yaklaşımlar düşündüğünü belirtti. Amaç, çizilmeye bağlı olası arızaları en aza indirmek. “Çizilme sorunlarıyla karşılaştığınızı bildiğiniz zaman, hızlı bir şekilde bozulacak bir şeye sahip olduğunu anlayacaksınız” dedi.

Eğer RAZR bir geri dönüş yapacaksa veya Motorola akıllı telefonları daha küçük boyutlara katlamanın bir yolunu bulabilirse, katlanabilir ekranlara yatırım yapmaya hazır olanlar, RAZR telefonunun nostaljisini özleyenler ve uzun süredir daha küçük ceplere sığacak bir akıllı telefon isteyenler gibi birçok farklı kitleyi hedefleyebilir. Eski telefonların yeniden canlandırılması bugünlerde popüler bir strateji; HMD’nin sahibi olduğu Nokia, geçen yıl güncellenmiş Nokia 3310 ve Nokia 8110 çok kişinin beğenisini çekti, ancak esas olarak yeni nesil telefonlardan daha çok yenilenmiş ürünler olarak tanıtıldılar.

İlgili Haber  iOS 13'de Uygulamalar Nasıl Silinir?

Sesini Duyur

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teknoloji Kategorisindeki Diğer Yazılarımız

To Top