Bağlantıda Kal

Mitsubishi Sayesinde Arabanız Evinize Elektrik Sağlayabilecek

Teknoloji

Mitsubishi Sayesinde Arabanız Evinize Elektrik Sağlayabilecek

Mitsubishi bu yıl çıkaracağı sistemle birlikte evinizle elektrikli arabanız arasında güç paylaşımına olanak sağlayacak. Bugün Cenevre Otomobil Fuarı’nda başlatılan Dendo Drive House (DDH), güneş panellerine, bir ev piline ve evden aracınıza veya arabanıza evinize güç akışı sağlayan iki yönlü bir şarj cihazına sahip. Elektriği ekonomik bir şekilde kullanmanıza izin veren sistem olan DDH, şirketin fuarda duyurduğu Mitsubishi Engelberg Tourer gibi otomobilleri destekliyor.

Arabanızın evinizi şarj etmesinin faydalı olabileceği birkaç senaryo var. Ana şebekeye bağlanmadan bir yaşam dünyası açmanın yanı sıra, örneğin elektrik kesintisi durumunda arabanız yedek bir güç kaynağı olarak kullanılabilir. Sistem ayrıca, elektrik tarifenizin yoğun olmayan saatlerde, elektrik şebekesinin daha az yük altında olduğu ve sonuç olarak kullanımı daha ucuz olduğu durumlarda sizin faturanızı düşürerek faydalı olabilir. Örneğin, arabanız bir gece boyunca kendisini ucuz bir şekilde şarj edebilir ve ardından evinizi gündüz çalıştırabilir. Tabii ki, bu yalnızca o zaman herhangi bir gezi yapmak için aracı kullanmayı düşünmüyorsanız işe yarayacaktır.

İlgili Haber  Daha İyi ve Hızlı Olan Wi-Fi 6 Bugün Çıkıyor, Wi-Fi 6 Nedir?

Sistem hem tamamen elektrikli araçları hem de yeni Engelberg Tourer ve mevcut Outlander PHEV gibi hibritleri destekliyor. Mitsubishi, hem profesyonel kurulum hem de sistem için bakım hizmetleri, bayilerinden alabileceğiniz bir paket olarak sunmayı planlıyor. Ancak sistemi kendi kendinize kurmanız mümkün olmayacak.

Mitsubishi, evde iki yönlü araç şarj cihazı kullanmayı düşünen tek firma değil. İngiltere’de, enerji tedarikçisi OVO, geçen yıl bir araçtan eve güç verebilen (V2G) sistemi denemesini duyurdu ancak onda Mitsubishi’de olan ev pili kısmı yoktu. Tesla’nın orijinal Roadster’ı daha sonraki modellerde çıkarılmadan önce bu tür bir fonksiyonu destekliyordu ve geçen yıl şirketin CEO’su Elon Musk, şirketin gelecekte bunu geri getirebileceğini söyledi.

İlgili Haber  OnePlus 7 ve OnePlus 7 Pro'ya Android 10 Geldi

Sesini Duyur

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teknoloji Kategorisindeki Diğer Yazılarımız

To Top