Bağlantıda Kal

LG G8 Bu Çip Sayesinde Yüzünüzü Tanıyacak

Teknoloji

LG G8 Bu Çip Sayesinde Yüzünüzü Tanıyacak

LG G8’in görüntüleri sızdırıldıktan sonra firma, DMK’da göstereceği amiral gemisi ile ilgili daha çok ayrıntı vermeye başladı. Yeni telefon hızlı ve isabetli bir şekilde yüzünüzü tanıyacak Time-of-flight (uçuş süresi) sensörüne sahip olacak.

Tıpkı FaceID gibi, G8’deki uçuş süresi kamerası objenin bir 3D modelini oluşturmak ve onu tanımlamak için kızılötesi ışık kullanacak. LG, REAL3 ToF çipini entegre etmek için Infineon ile işbirliği yaptı. Bu çip sayesinde telefon, yüz doğrulama için yazılım algoritmalarına bel bağlayan diğer cihazlara kıyasla, daha az işlem gücüne ihtiyaç duyacak ve böylelikle daha az enerji kullanacak.

Yüz tanımlamaya ek olarak, çipin derinlik ölçüm yetenekleri sayesinde daha iyi bir AR/VR (Arttırılmış gerçeklik/ sanal gerçeklik) deneyimi ve geliştirilmiş bokeh efektleri ile daha iyi özçekime olanak tanıyacak. Her ne kadar bir ön kamerada AR/VR kullanımı kulağa mantıklı gelmese de şirketin DMK’dan önce gösterdiği temassız hareketler ile kontrol özelliği videosu bize şirketin ön kamera ile ilgili başka planları olduğunu söylüyor.

İlgili Haber  Veri Aktarım Hızlarını Uçuracak USB 3.2 Geliyor

Sesini Duyur

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teknoloji Kategorisindeki Diğer Yazılarımız

Trendler

To Top