Bağlantıda Kal

Jet Suit Mucidi İngiliz Ordusuna Havada Uçarak Şov Yaptı

Teknoloji

Jet Suit Mucidi İngiliz Ordusuna Havada Uçarak Şov Yaptı

Yıllar boyunca, askeri alan için, bilim kurgu filmlerinden fırlamış araçlardan yüksek teknoloji silahlara kadar birçok cihaz tasarlandı. Gravity Endüstrileri’nin CEO’su ve Jet Suit’in mucidi Richard Browning, geçtiğimiz günlerde İngiltere Kraliyet Komando’sunun Devon Lympstone’daki Komando Eğitim Merkezi’nin üstünde Jet Suit ile bir tur atarak askerlere şov yaptı.

Eski bir Kraliyet Deniz rezervi olan Browning, 2017 yılında Gravity Inc. kurdu ve o zamandan beri Jet Suit (Jet Elbisesini) gösteriyor. Daedalus Mark 1 olarak adlandırılan kıyafetin arkasında havalanması için büyük bir tane yönlendirme içinde her kolunda iki tane olmak üzere toplamda beş adet jet motoru var.

Browning’in elbisesini çoğu kişi birkaç sene önce San Diego Comic Con’da “Demir Adam Teknoloji Devleti” adında bir panelde yer aldığında görmüştü. Kıyafet cidden Marvel’ın yaptığı demir adam filmindeki kıyafetin prototip versiyonuna benziyor, tek farkı uçmak için büyük jet motorları kullanıyor.

İlgili Haber  OnePlus 7 ve OnePlus 7 Pro'ya Android 10 Geldi

İngiliz Kraliyet Donanması’na göre Browning, eğitim merkezine gelip askerler önünde elbisenin yeteneklerini sergilemek için engel parkuru üzerinde uçtu. Videodaki uçuşa bakarak yorum yaparsak aşırı havalı görünmesi dışında elbise şuan için askerleri kullanımına hazır değil ve her askere bir tane jet elbisesi vermek çok pahalıya mal olur gibi gözüküyor.

Kullanımı kolaylaştırıldığında ve maliyeti düşürüldüğünde bu elbise, sağladığı hareket özgürlüğü hızı ve boyutu nedeniyle birçok askeri alanda kullanılabilir.

Sesini Duyur

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teknoloji Kategorisindeki Diğer Yazılarımız

To Top