Bağlantıda Kal

Huawe’nin İlk 5G Telefonu Bu Ay Çıkıyor

Teknoloji

Huawe’nin İlk 5G Telefonu Bu Ay Çıkıyor

Huawei’nin ilk 5G telefonu olan Huawei Mate 20 X 5G, Huawei’nin Android cihaz üreticisi olarak geleceği konusundaki belirsizlik devam etmesine rağmen, Temmuz ayının sonundan önce belirli pazarlarda piyasaya sürülecek. Çin devleti tarafından işletilen Global Times, telefonun 26 Temmuz’da Çin’de satışa sunulacağını bildirirken, VentureBeat, telefonun şu anda Amazon’un İtalyan sitesinden 22 Temmuz çıkış tarihi ile ön sipariş verebileceğini ve BAE’de 12 Temmuz’da satışa sunulacağını belirtiyor.

Huawei Mate 20 X 5G, aynı 7.2 inç ekran ve arka 3’lü kamera ile mevcut Mate 20 X’e çok benziyor. Bununla birlikte, dahili bileşenleri, 5G Balona 5000 modeminin taleplerini karşılamak için hafifçe geliştirildi. En önemlisi, batarya 4.200mAh’dan 5.000mAh’a yükseltildi, RAM’i 6GB’tan 8GB’a yükseltildi ve depolama alanı 128GB’tan 256GB’a yükseltildi.

İlgili Haber  Realme 5 ve Realme 5 Pro'nun Teknik Özellikleri Açıklandı

Diğer ülkelerde, Huawei’nin ilk 5G telefonunun piyasaya sürülmesi, Google’ın Android lisansını askıya almasından dolayı hala belirsiz. İngiltere’de, Huawei Haziran ayında piyasaya sürülmesi planlanıyordu, ancak daha sonra hem EE hem de Vodafone’un 5G lansmanlarından düştü.

Trump yönetiminin Huawei’deki kısıtlamaları hafifletmesine yönelik işaretler var, ancak bunun gelecekteki telefonlarını nasıl etkileyeceği konusunda halen devam eden sorular var. Şimdilik, ABD yetkilileri, Huawei’nin Varlık Listesinde kalacağını, ancak lisans vereceğini ve ABD’deki şirketlerin Huawei’yle ticaret yapmalarını sağlayacağını söylediler. Örneğin, Huawei’nin Android ve ARM tabanlı yonga setlerini kullanması üzerindeki etkisinin ne olacağı belli değil.

Sesini Duyur

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teknoloji Kategorisindeki Diğer Yazılarımız

Trendler

Instagram

To Top