Bağlantıda Kal

Huawei Mate 30 Serisinin Tüm Görüntüleri Sızdırıldı

Teknoloji

Huawei Mate 30 Serisinin Tüm Görüntüleri Sızdırıldı

Huawei’nin yeni amiral gemisi Mate 30 serisinin çıkmasına günler kala, çıkacak cihazların reklam görüntüleri sızdırıldı. Görüntüler Evan Blass tarafından paylaşıldı ve Evan görüntülerde Mate 30, Mate 30 Pro, Mate 30 Lite olduğunu ve yeni telefonlardan birinin Porsche Design edition olacağını gösteriyor.

MAte 30 Pro (Büyütmek için üstüne tıklayın)

Serinin ilk telefonu Mate 30 Pro. Görüntüler, cihazın üst kısmında geniş bir çentik ve Vivo’nun yeni Nex 3’ünde görülen “şelale ekranı” gibi telefonun sol ve sağ kenarlarında kıvrılan bir ekrana sahip olduğunu gösteriyor. Dairesel bir kamera yerinin içinde bulunan dört sensörle birlikte bilinen Leica markasını görebiliyoruz. Bir şifreli tweet, bunların bir çift 40 megapiksel sensör, 8 megapiksel sensör ve bir uçuş süresi sensöründen oluştuğunu iddia etti. Ayrıca, ekranın sol üst köşesinde, cihazın çift SIMli bir sürümü olacağını öne süren iki sinyal gücü göstergesi var gibi görünüyor.

Mate 30

Pro’ya kıyasla, normal Mate 30, MSPowerUser’ın tahmin ettiği gibi daha küçük bir ekran çentiğine sahip gibi görünüyor, çünkü bu model yüz kilidini açmak için daha az sensör içeriyordu. Çift SIM işlevselliği de bu model için kartlarda görünmektedir. Arka kameralarını görmek için hala cihazın arkasından çekilmiş görüntüleri bekliyoruz.

Hem Mate 30 Pro hem de Mate 30’un dahili 5G modem içeren bir varyantı olan Huawei’nin yeni Kirin 990 yonga setini kullanması bekleniyor. 5G sinyal göstergesi, bu cihazda 5G donanımlı bir model olabileceğini belirterek, Mate 30’un görüntüsünde açıkça görülebilir.

Mate 30 Lite

Önde delikli kamera girişi, arkada kare kamera dizilimi ve arkaya monte edilmiş parmak izi sensörü ile Mate 30 Lite, diğer iki kardeşinden çok farklı bir tasarıma sahip. Bir başka tweetinde Blass, telefonun Temmuz ayında açıklanan ve daha az güçlü bir Kirin 810 yonga seti kullanan Nova 5i Pro ile aynı olduğunu söyledi.

Mate 30 Pro Prosche Design Edition

Son olarak, telefonun arkasına deri kaplama gibi görünen tasarımıyla Mate 30 Pro’nun Porsche Design sürümü var. Blass, telefonların kırmızı ve siyah seçeneklerinin resimlerini paylaştı.

Telefonların tasarımı dışında, bu cihazların daha kritik yönü onların yazılımı olacaktır. Kısa bir süre önce, Google, Huawei’nin cihazlarını resmi Google uygulamaları ile piyasaya süremeyeceğini açıkladı. Google’ın birinci taraf uygulamalarına erişememesinin yanı sıra, bu, telefonların Android uygulamalarının ana kaynağı olan Play Store gibi hizmetlere de erişemeyeceği anlamına geliyor. Her ne kadar Huawei’nin önceki telefonları Çin’de Play Store olmadan yıllardır çalışabilse de, Avrupa’da Huawei’nin pazar payını arttırdığı yerlerde popüler Google Play uygulamaları olmayan bir Android telefon rekabet bakımından ciddi anlamda zorlanacaktır.

Yeni Mate cihazlarının fiyatlandırması hakkında resmi bir açıklama yok. Bunun için Perşembe günü Münih’te cihazlar duyurulana kadar beklememiz gerekecek.

Sesini Duyur

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teknoloji Kategorisindeki Diğer Yazılarımız

To Top