Bağlantıda Kal

Huawei Android Q Güncellemesi Alacak İlk 8 Telefonunu Açıkladı

Teknoloji

Huawei Android Q Güncellemesi Alacak İlk 8 Telefonunu Açıkladı

Huawei, Android Q güncellemesini alacak ilk akıllı telefon grubunu açıkladı. Liste, Google tarafından zaten Android Q beta 3’ü alan telefonlardan biri olarak açıklanan Huawei Mate 20 Pro’yu içeriyor ve onun yanında iki tane Honor markalı telefonu içeriyor. Android Q’nun kararlı sürümünün henüz Google tarafından piyasaya sürülmediği göz önüne alındığında, Huawei’nin bu ilk telefon grubu için Android Q güncellemesini tam olarak ne zaman yayımlayacağı belli değil.

Huawei EMUI ekibinin resmi Weibo hesabındaki bir gönderiye göre, Huawei ve Honor’un Android Q güncellemesini alan ilk telefon grubu sekiz akıllı telefondan oluşuyor. Bu telefonların listesi şöyle:

  • Huawei Mate 20
  • Huawei Mate 20 Pro
  • Huawei Mate 20X
  • Huawei Mate 20RS Porsche Edition
  • Huawei P30
  • Huawei P30 Pro
  • Honor V20 (View 20)
  • Honor Magic 2
İlgili Haber  Huawei Mate 30, Mate 30 Pro Fiyatları ve Teknik Özellikleri

Beklenildiği gibi, Huawei ve Honor’un Android Q yazılımı EMUI içinde olacak, ancak EMUI’nun tam olarak hangi sürümüyle bu güncelleme gelecek henüz belli değil. Gelecek haftalarda ve aylarda şirketten Android Q ile ilgili daha fazla ayrıntı almayı umuyoruz.

Bu arada, Huawei, Huawei Mate 20 Pro akıllı telefon için Android Q beta 3 güncellemesi için kayıt almaya başladı. Fakat bunun için belirli şartlar var. Huawei, Android Q beta programına katılmak isteyenler için Google Play Store’da en az bir uygulama yayımlamış olmasını istiyor. Ayrıca bu şartı sağlasanız bile program, tüm ülkeler için açık değil. Programa katılacak olan ülkelerin listesi şöyle:

Android Q beta 3’ün ilk sürümü kayıtlı katılımcılar için 11 Mayıs’ta piyasaya sürüldü ve beta projesi 30 Haziran 2019’a kadar devam edecek. Mate 20 Pro’nun Android Q beta programı hakkında daha fazla bilgiyi şirketin web sitesinde bulabilirsiniz.

Sesini Duyur

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teknoloji Kategorisindeki Diğer Yazılarımız

To Top