Bağlantıda Kal

HTC, Vive Focus’u Duyurdu

Teknoloji

HTC, Vive Focus’u Duyurdu

HTC, sanal gerçeklik cihazının yeni bir sürümü olan Vive Focus’u ve ilk kez Ekim ayında geliştirici donanımı olarak çıkacak olan güncellenmiş hareket kontrol cihazlarını içeren Vive Focus Plus’ı duyurdu. Vive Focus’un yegâne orijinal denetleyicisi üç açı derecesini desteklerken, yeni denetleyiciler altı tane birden destekliyor, yani sizi sadece durduğunuz yerde izleyebilmek yerine hareket halindeyken de sizi izleyebilecekler.

Bu iki kontrol cihazının eklenmesi, Vive Focus Plus’ı, bu yıl ilkbaharda piyasaya çıkacak bağımsız bir Sanal gerçeklik gözlüğü olan Oculus Quest ile doğrudan yarışmaya sokacak. Facebook, yeni kulaklığının “arena büyüklüğünde” izleme yeteneğine sahip olduğunu ve 371.612 metre kare alanda dolaşmanıza izin verdiğini ve siz alanda gezerken gözlüğün tüm hareketinizi izleyebildiğini söyledi.

İlgili Haber  Açılır Ön Kameralı Yeni Redmi Geliyor

Yeni kontrol cihazlarının dışında, Vive Focus Plus’ın başa takılan kısmı orijinal Vive Focus’a çok benziyor. Hala altı derece takibi destekliyor, bir Qualcomm Snapdragon 835 ile çalışıyor ve 3K (2880 x 1600) AMOLED ekrana sahip. Vive Wave platformu, Vive Focus Plus’a güç verecek ve Viveport çevrimiçi mağazasından yeni içerik ve uygulamalar indirebileceksiniz. Ancak, kulaklığın tasarımı, alın kısmına daha fazla temas alanı oluşturmak için yeniden ayarlandı. HTC, bu şekilde ağırlığın daha iyi dağıtıldığını iddia ediyor.

Vive Focus Plus, öncelikle ticari müşterilere yönelik olacak ve ABD, Kanada, İngiltere, Avustralya, Japonya ve Çin dahil olmak üzere 25 ülkede satışa sunulacak. HTC, yeni kulaklığı için herhangi bir fiyat belirlemedi ancak bu yılın ikinci çeyreğinde piyasaya sunulmasını beklediğini söyledi.

İlgili Haber  Xiaomi’nin Geliştirilmiş Ekran İçi Parmak İzi Sensörü Görüntülendi

Sesini Duyur

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teknoloji Kategorisindeki Diğer Yazılarımız

Trendler

Instagram

To Top