Bağlantıda Kal

HTC U19E ve Desire 19 Plus’ı Duyurdu

Teknoloji

HTC U19E ve Desire 19 Plus’ı Duyurdu

HTC, Tayvan pazarı için, HTC U19E ve HTC Desire 19 Plus adlı iki yeni telefon duyurdu, bu şirketin bir zamanlar baskın olan akıllı telefon bölümü için hala küçük bir umudun olduğunu gösteriyor.

HTC U19E, orta seviyeli bir telefon olarak 6GB RAM, 3.930mAh batarya ve Qualcomm Snapdragon 710 ile geliyor. Arka tarafında 20 megapiksel telefoto lensli 12 megapiksel kameradan oluşan çift kamera kurulumu bulunuyor. GSMArena, HTC Desire 19 Plus’ın bir MediaTek Helio P35 yonga setinden gücünü alacağını ve arka tarafında 13 megapiksel ana sensör, 8 megapiksel ultra geniş açılı sensör ve 5 megapiksel derinlik sensöründen oluşan üçlü kamera kurulumuna sahip olduğunu bildirdi.

HTC’nin akıllı telefon bölümü iyi durumda değil. Şirket Android pazarında öncü olmayı hedefliyordu ancak, şirketin akıllı telefonları o zamandan beri kaybolmaya yüz tuttu. Google, ekibi kendi Pixel cihazlarında çalışacak şekilde yerleştirerek HTC’nin akıllı telefon tasarım bölümünü değiştirdi. HTC’nin blok zincir ile çalışan Exodus akıllı telefonu, şirketin gelirindeki düşüşü tetikleyen tehlikeli bir bahis oldu. Şirketin müşteri hizmetleri de sorun yaşıyor gibi görünüyor: Android Police, tamir edilmek üzere çok sayıda telefonun gönderildiğini, ancak çoğunun geri gönderilmediğini yada kırık şekilde geri döndüğünü bildirdi.

İlgili Haber  Samsung Yeni Bir 292 inç 8K TV Modeli Duyurdu

Akıllı telefon işinde düşüş yaşasada, HTC en azından VR cephesinde yükselmeye devam ediyor. Şirket bu yıl, bilgisayar destekli birinci sınıf Vive Pro Eye, kablosuz Vive Focus Plus ve ayrıca bir PC tarafından çalıştırılan ancak harici izleyicilere olan ihtiyacı da azaltan Vive Cosmos adlı üç yeni sanal gerçeklik gözlüğü duyurdu. HTC ayrıca evlere 5G’yi getirecek 5G Hub’u da piyasaya sürüyor. Bir şirket olarak HTC henüz ölmemiş olabilir, ancak akıllı telefon bölümünün bir ayağının çukurda olduğunu söylesek yalan olmaz.

HTC U19E 14,900 TWD (yaklaşık 475 $) fiyat etiketine sahip olacak ve yarından itibaren satışa sunulacak. Bu arada, HTC U19 Plus 9.990 TWD’den (yaklaşık 320 $) başlayacak ve Temmuz ayı başlarında satışa sunulacak. Şu anda her iki telefonun da Tayvan dışına çıkıp çıkmayacağına dair hiçbir şey söylenmedi.

İlgili Haber  Samsung Snapdragon 865 Üretimi İçin Sipariş Aldı

Sesini Duyur

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teknoloji Kategorisindeki Diğer Yazılarımız

Trendler

Instagram

To Top