Bağlantıda Kal

HP Çift Ekranlı Dizüstü Bilgisayarı Tanıttı: Omen X 2S

Teknoloji

HP Çift Ekranlı Dizüstü Bilgisayarı Tanıttı: Omen X 2S

HP, klavyenin üstünde ilave bir ekran bulunan çift ekranlı bir dizüstü bilgisayar tanıttı. İkinci ekran 1080p ve 6 inç boyutunda ki ekran gerçek zamanlı yansıtma özelliği ile kullanılmak üzere tasarlandı. Ana ekranın bir bölümünü kesebilir (haritalar gibi) ve kestiğiniz kısmı oyun oynarken büyütmenizede izin verir. Ayrıca arkadaşlarınızla Discord üzerinden sohbet edebilir, Youtube’den videolar izleyebilir veya basitçe CPU ve GPU performansına bir göz atabilirsiniz.

Daha öncede çok sayıda çift ekranlı dizüstü bilgisayar gördük, ancak bu ikincil ekran bazı kişiler için çok yararlı olabilir. Apple’ın yeni Macbook dokunmatik çubuğunun daha büyütülmüş hali gibi, ancak ikincil bir ekran görevi görüyor, böylece hemen hemen herhangi bir uygulamayı çalıştırabilirsiniz. PC oyuncuları genellikle Twitch yayınlarını oyun sırasında izleyebilmek veya Youtube videolarını takip edebilmek için çift ekranlı platform kullanır, bu dizüstü bilgisayar sayesinde en sevdiğiniz yayınları minyatür 1080p ekrana sürükleyip izleyebilirsiniz.

İlgili Haber  HTC U19E ve Desire 19 Plus'ı Duyurdu

HP’nin yeni Omen X 2S dizüstü bilgisayarındaki ana ekran için 15 inç 1080p paneli 144 Hz, 240 Hz hatta 4K HDR versiyonu ile birlikte satışa sunulacak. Modern bir oyun dizüstü bilgisayarından beklediğiniz gibi, HP’nin bu dizüstü bilgisayarında, 32GB RAM ve Nvidia’nın GeForce RTX 2080 Max-Q GPU’su ile birlikte Intel’in 9. Nesil Intel Core i9 8 çekirdekli işlemci var. HP, Omen X 2S için CPU’ya uygulanan ve ısı dağılımına ve performansına yardımcı olması gereken bir sıvı metal bileşiği içeren özel bir soğutma sistemi geliştirdi. HP bu yeni termal çözüm sayesinde performansın yüzde 28 oranında artırabileceğini iddia ediyor, ancak bu teoriyi gerçekten test etmek ve incelemek için beklememiz gerekecek.

İlgili Haber  Samsung Snapdragon 865 Üretimi İçin Sipariş Aldı

Omen X 2S, metal gövdesiyle 22 mm inceliğinde, ancak HP henüz ağırlık veya pil ömrü hakkında bir şey açıklamadı. Omen X 2S haziran ayında Amerika fiyatı 2,099,99 $’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Sesini Duyur

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teknoloji Kategorisindeki Diğer Yazılarımız

Trendler

Instagram

To Top