Bağlantıda Kal

Google’ın Canlı Kamera Çevirisi Daha İyi Yapay Zeka ve 60 Yeni Dille Daha İyi Hale Geliyor

Teknoloji

Google’ın Canlı Kamera Çevirisi Daha İyi Yapay Zeka ve 60 Yeni Dille Daha İyi Hale Geliyor

Google, Translate uygulamasında kamera özelliğine önemli bir güncelleme gerçekleştiriyor. Uygulamanın yeni sürümü 60 yeni dil için destek ekliyor; çevrilen metni kullanıcıların ekranlarında daha az karışık hale getiriyor ve bazı durumlarda son çevirilerdeki hataları yüzde 85’e kadar azaltarak temel çeviri modellerini günceller.

Menü ve tabela gibi şeyleri çevirmek için fevkalade faydalı olan Kamera özelliği Google Translate’in düzenli kullanıcıları için harika bir haber. Bugüne kadar, özellik düşük kaliteli denilebilecek çeviriler, karışık bir arayüz ve sınırlı dil seçeceği sunuyordu, ancak bu güncelleme bu üç sorunun da iyileştirilmesine yardımcı oldu.

Güncellemenin sırrı, Google’ın  yapay zeka çeviri yöntemlerinin entegrasyonudur. Bu modeller Google Lens’e ve Translate’in web sürümüne dahil edildi ve şimdi anında kamera çevirisini de destekliyorlar.

Güncellemede desteklenen yeni diller şunlardır: Afrikaans, Arapça, Bengalce, Estonca, Yunanca, Hintçe, İgbo, Javan dili, Kürtçe, Latince, Letonca, Malayca, Moğolca, Nepalce, Peştuca, Farsça, Samoaca, Sesotho, Slovence, Svahili, Tayca, Vietnamca, Galce, Xhosa, Yoruba ve Zulu. Şu anda desteklenen 88 dilin tam listesi burada görülebilir.

Uygulamanın güncellenmiş sürümü, hangi dile baktığını otomatik olarak algılar; bu, birden çok dilin ortak olduğu bir bölgede seyahat ediyorsanız çok kullanışlı olabilir.

Google, güncellemenin bugün kullanıcıların yüzde 1’inde kullanıma sunulacağını ve önümüzdeki birkaç hafta içinde tam kullanıma sunulacağını söyledi.

Sesini Duyur

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teknoloji Kategorisindeki Diğer Yazılarımız

To Top