Bağlantıda Kal

Asus Üç Tane Devasa Oyun Monitörü Duyurdu

Teknoloji

Asus Üç Tane Devasa Oyun Monitörü Duyurdu

Asus firması üçü de geniş ekran, VA panelli, FreeSync 2 destekli ve DisplayHDR sertifikalı ROG Strix XG modeli oyuncu monitörlerini tanıttı.

Kaynak Asus

XG438Q modeli DisplayHDR 600 destekli 43 inçlik devasa bir canavar. 4K çözünürlüğe sahip olmanın yanı sıra size 120Hz tazeleme hızı da sunarken içindeki iki adet 10 watt stereo hoparlör sayesinde oyun monitöründen çok televizyonu andırıyor. Eğer bu canavarı masanızda görmek isterseniz masanızda baya yer açmanız gerekecek.

Büyük canavardan bahsederken üçlünün en büyüğü 49 inçlik ultra geniş 32:9 oranlı ve 3840×1080 çözünürlüklü XG49VQ modelini unutmamak lazım. İki tane 27 inçlik 1080p monitörün yan yana koyulmuş hali gibi düşünebileceğiniz bu monitörün Samsung, Dell ve Philips markalarının tanıttığı 1440p monitörlerin yanında piksel yoğunluğu açısından çok güzel gözükmüyor. Asus bu açığı telafi etmek için 144Hz tazeleme hızını geniş görüş açılı monitörüne entegre etmeyi başararak akışı hızlı olan oyunlar için güzel iş çıkarmış.

İlgili Haber  Xiaomi Mi A3 Teknik Özellikleri ve Resimleri Sızdırıldı

Son olarak DisplayHDR 400 destekli serinin en küçüğü olan 144Hz yenileme hızlı, 16:9 oranlı 1440p çözünürlüğüne göre biraz büyük 31,5 inç eklanlı XG32VQ monitörü gözümüze çarpıyor. Pixel yoğunluğunu kötü etkileyecek çözünürlük ile ekranının oranı eğer 4K olarak kullanmazsanız sizin daha sürükleyici kareler görmenizi sağlıyor.

Asus’un henüz fiyatlarını açıklamadığı XG49VQ ve XG32VQ modellerinin bu ayın sonunda piyasaya sürülmesi beklenirken XG438Q 2019 ilkbaharında piyasaya sürülecek.

Sesini Duyur

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teknoloji Kategorisindeki Diğer Yazılarımız

Trendler

Instagram

To Top