Bağlantıda Kal

Apple Katlabilir Bir iPad Üzerinde Çalışıyor Olabilir

Teknoloji

Apple Katlabilir Bir iPad Üzerinde Çalışıyor Olabilir

Apple, katlanabilir ekrana sahip 5G özellikli yeni bir iPad üzerinde çalışıyor ve tablet 2020’de piyasaya sürülebilir. Söyleşi, Londra merkezli küresel bilgi sağlayıcısı IHS Markit’in Apple’ın sessizce böyle bir cihaz üzerinde çalıştığını iddia eden analisti Jeff Lin’den geliyor.

İddiaya göre Lin, 9to5Mac’a şunları söyledi: “Ürün, MacBook boyutunda bir ekrana sahip olabilir, ancak iPad Pro’nun 12.9 inç olduğunu göz önüne alırsak bu çok büyük bir boyut değil. Fakat katlı halde iPad mini boyutunda olup açıldığında 13 veya 15 inç boyuta sahip olabilen bir tablet de etkileyici olacaktır.”

Ek olarak, katlanabilir iPad analiste göre hızlı mobil İnternet taraması için 5G hücresel radyoları da destekleyecektir.

Şu anda, mevcut Apple cihazlarının hiçbiri 5G bağlantısını desteklemiyor.

Cupertino merkezli şirketin bu yıl üç iPhone modeli piyasaya sürmesi bekleniyor.

Apple’ın donanımında 5G’yi desteklemesinden önce, tüm büyük hücresel şirketler dünya genelinde birçok şehirde 5G test ağlarını piyasaya sürmeye başladı.

Mayıs ayında, iPhone üreticisinin kendi iPhone 5G çipini piyasaya sunma planlarının altı yıl kadar uzayıp 2025’e uzayacağı ortaya çıkmıştı.

Sesini Duyur

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teknoloji Kategorisindeki Diğer Yazılarımız

To Top