Bağlantıda Kal

Aldığı Patente Göre Samsung Katlanabilir Oyun Telefonu Yapacak

Teknoloji

Aldığı Patente Göre Samsung Katlanabilir Oyun Telefonu Yapacak

Bir süredir Samsung’un katlanabilir telefonu üstünde tahminler yapılıyordu ancak, görünüşe göre şirket bir değil iki tane katlanabilir telefon üzerinde çalışıyor. Sızdırılan bilgiye göre ikinci katlanabilir telefondaki oyun için olan fiziksel tuşlar onun oyun telefonu olabileceğini işaret ediyor. Eğer gerçekleşirse bu yeni telefon, piyasadaki diğer oyun telefonlarına göre oyun deneyiminizi bambaşka boyutlara taşıyabilir. Sızdırmanın 20 Şubat’ta gerçekleşecek Dünya Mobil Kongresi 2019’dan önce olması da olaya bambaşka bir heyecan katıyor.

Hatırlarsınız geçen sene piyasaya sürülen Asus Rog Phone, Xiaomi Black Shark ve Razer Phone ile yüksek kalite olan “oyun telefonları” adında yeni bir akıllı telefon türü aramıza katılmıştı. Patente bakılırsa Samsung bu kategoriye yenilikçiliği sayesinde yepyeni bir soluk getirmeye hazırlanıyor.

İlgili Haber  Tuşları, Bağlantı Girişleri ve Ön Kamerası Olmayan Telefon: Vivo Apex
Kaynak: LetsGoDigital

Samsung Display tarafından Ekim 2017 yılında doldurulan patent ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi tarafından 29 Ocak 2019 tarihinde yayımlandı. Patente bakılırsa telefon ortasından arkaya yada öne doğru katlanabiliyor ve telefonda birde oyun için fiziksel kontroller bulunuyor. Kontroller soldaki bir tane D-pad ve sağ taraftaki altı tuştan ibaret olsa da telefon katlandığında daha ergonomik bir oyun deneyimi sunacak gibi görünüyor.

Cihazın patentinin görüntüleri LetGoDigital tarafından oluşturularak size telefonun nasıl görüneceği hakkında daha iyi bir fikir sunuyor. Bu tasarımlar için şuan erken ve patentden yola çıkılarak yapılan tasarımlar telefon çıktığında görsellerden farklı bir şekilde görünebilir ancak, Samsung’un böyle şeyler üzerinde çalıştığını görmek oyuncular için sevindirici bir haber.

İlgili Haber  Samsung Galaxy View 2 Teknik Özellikleri ve Fiyatı Belli Oldu

Samsung katlanabilir telefonu Galaxy F’i muhtemelen 20 Şubat tarihinde San Francisco’daki Galaxy Unpacked etkinliğinde açıklayacak.

Sesini Duyur

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teknoloji Kategorisindeki Diğer Yazılarımız

Trendler

Instagram

To Top