Bağlantıda Kal

After Effects’in Yeni Özelliği Sayesinde İstemediğiniz Objeleri Videodan Kaldırabileceksiniz

Teknoloji

After Effects’in Yeni Özelliği Sayesinde İstemediğiniz Objeleri Videodan Kaldırabileceksiniz

Adobe’nin After Effects programına bugün gelen Bahar güncellemesiyle artık videolarda Photoshop’un içeriğe uygun dolgu özelliğini kullanabileceksiniz. Bu özellik, kullanıcıların istenmeyen nesneleri videosundan kaldırmasına izin verecek ve Adobe Sensei’in makine öğrenme platformunu kullanarak videoda kare kare düzenleme zorunluluğunu ortadan kaldırarak her şeyi otomatik yapıyor.

Photoshop’un içeriğe uygun dolgu özelliği, istenmeyen nesneleri resimlerden kaldırabilirken, bu özelliğin After Effedcts’e gelmesi çok etkileyici oldu çünkü program hareketli sahnelerdeki nesneleri otomatik olarak izliyor ve eksik pikselleri değiştiriyor. Bu özellik ilk olarak 2017 yılında Adobe Sneaks’te Project Cloak adı altında deneysel bir araç olarak gösterilmişti. Araç şimdi Creative Cloud aboneleri için kullanılabilir. Bu özellik, videoya kazara giren mikrofonlar, yanlışlıkla son saniyede çekime girenler gibi istenmeyen ögeleri videodan kaldırmak için çok kullanışlı olacaktır.

İlgili Haber  OnePlus 7 Pro'nun Arkasında Üç Kamera Kurulumu Olacak

Video profesyonelleri için NAB 2019 gösterisinin öncesinde, Adobe, bazıları Adobe Sensei tarafından desteklenen, diğer video düzenleme yazılımları için de bazı güncellemeler yayınladı. Ambience için Auto-ducking, Audition ve Premiere Pro’da diğer ses kliplerini analiz etmek için yapay zeka kullanıyor. Yeni bir Serbest Biçimli Proje Paneli, editörlerin Premiere Pro’da kliplerini daha iyi organize etmelerine ve film şeritlerine yerleştirmelerine olanak tanıyor ve Character Animator daha iyi kukla donanımları elde ediyor.

Sesini Duyur

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teknoloji Kategorisindeki Diğer Yazılarımız

Trendler

Instagram

To Top