Bağlantıda Kal

48,000 Dolarlık Akıllı Saat Nisan Ayında Çıkıyor

Teknoloji

48,000 Dolarlık Akıllı Saat Nisan Ayında Çıkıyor

Nest ve iPod yapımcılarından Tony Fadell’in “teknoloji koçluğunu” yaptığı Ressence Type 2 akıllı saati Hodinkee sayesinde resmi bir satış tarihi ve fiyatına kavuştu.

Saat vergiler eklenmediğinde günümüz kurlarıyla yaklaşık ₺266 bin Türk lirasına denk geliyor. Bu da Type 2 saati fiyatına bir adet sıfır Mercedes Cla alabilirsiniz demek.

Saatin birkaç özelliğine değinecek olursak Type 2’nin 36 saatlik bir pil ömrü var ve pili bitmeye başladığı zaman içindeki fotovoltaik hücrelerle kendini tekrar şarj edebiliyor. Yani saatin pili bitmeye başladığında kendini güneş enerjisiyle tekrar şarj edebiliyor.

Saat aynı zamanda iki farklı zaman dilimi kendi hafızasında tutabiliyor saatin üstüne iki kere vurunca saat bu iki zaman dilimi arasında geçiş yapıyor. Ayarlamayı ister elle isterseniz Bluetooth ile bağlanıp telefon uygulamasıyla ayarlayabilirsiniz.

İlgili Haber  OnePlus 7 ve OnePlus 7 Pro'ya Android 10 Geldi

Saatin bir diğer ilginç özelliği ise kullanmadığınız zaman kendini durdurması yani eğer saati takmıyorsanız bir çekemece atarsanız pili hiç azalmıyor. Haftalar hatta aylar sonra bile saati çekmeceden çıkarıp kolunuza taktığınız gibi kullanmaya devam edebilirsiniz.

Sonuç olarak çok hoş özellikleri olsa da Apple firmasının ürettiği dördüncü nesil Apple Watch saatinin yaklaşık 80 katına denk gelen bu saati Türkiye’den alan pek çıkmaz herhalde.

Sesini Duyur

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teknoloji Kategorisindeki Diğer Yazılarımız

To Top