Bağlantıda Kal

Youtube Video Kapak Fotolarını Büyütmeyi Test Ediyor

Sosyal Medya

Youtube Video Kapak Fotolarını Büyütmeyi Test Ediyor

Twitter ve Reddit platformunda bu sabah çıkan ekran görüntülerine göre YouTube, ana sayfasında video kapak resimlerini daha büyük hale getirmeyi deniyor.

Aşağıdaki resimlerde görülen yeni ana sayfa tasarımı, mevcut cihazınıza göre biraz değişiklik gösterebiliyor. Videolar artık kategorilere göre gruplandırılmıyor, insanların içinde gezinmesi için bir satırda daha az video görüntüleniyor ve evet, kapak resimleri gözle görülür şekilde daha büyük. Yeni düzenin kaç kişide görülebildiği henüz belli değil. Tasarımı kendimiz görüntüleyemedik, bu yüzden bunun şu an için sınırlı bir test olması muhtemel. Bir YouTube sözcüsü Verge’e şirketin “şu anda kullanıcılarımızın izleme deneyimini geliştirmek için yeni bir ana sayfa düzenini test ettiğini” söyledi.

İlgili Haber  Instagram Gönderileri ve IGTV Videolarını Artık Zamanlayabilirsiniz

Şimdiye kadar test, kullanıcılar ile iyi gitmiyor. İnsanlar daha büyük kapak resimlerinin ana sayfanın kaydırılmasını zorlaştırdığından şikayet ediyor. Diğerler kullanıcılar ise bu tasarıma dağınık ve kafa karıştırıcı dedi.

Popüler bir YouTube subreddit’indeki bazı içerik oluşturucular, mobil kullanımdan ilham alan bir tasarım önerdiler. YouTube’un mobil uygulaması, resimleri yeniden görünür kılmak için daha küçük resimler kullanıyor; bu, yeni tasarımda olanlara benziyor. Bir içerik üreticisine göre sorun şu ki, masaüstünde her şey darmadağın görünüyor.

İlgili Haber  Snapchat 3D Kamera Özelliği ile Selfieleri Canlandırıyor

YouTube’un bu testi, yeni tasarımını onu daha erişilebilir kılmak yada platformdaki bir değişikliği daha büyük kitlelere yaymadan önce kullanıcıların tepkisini ölçmek için yapmış olması muhtemel.

Sesini Duyur

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sosyal Medya Kategorisindeki Diğer Yazılarımız

To Top