Bağlantıda Kal

Artık Herkes Instagram Filtresi Yapabilecek

Sosyal Medya

Artık Herkes Instagram Filtresi Yapabilecek

Facebook’un artırılmış gerçeklik efektleri oluşturma aracı Spark AR, artık herkesin Instagram Hikayeleri için özel yüz filtreleri ve diğer efektler yapmasına olanak sağlıyor. Platform daha önce onaylanan içerik oluşturucularla sınırlıydı, ancak bugünkü güncelleme, herhangi birinin kendi AR filtrelerini Instagram’a oluşturup yüklemesine izin verecek. Instagram aynı zamanda sanatçıların profillerinde bir Efekt Galerisi sekmesi getirdi ve bu sekmede sanatçılar kendi kreasyonlarını görüntüleyebilecek.

Instagram, Mayıs 2018’de AR filtrelerini tanıtmıştı, ancak filtreler Ekim’in kapalı beta sürümüne daha fazla içerik oluşturucusunun katılmasıyla popülerleşmişti. Gerçeküstü tasarımcı filtreleri, AR yaratıcılarının takiplerini artırmaya yardımcı oldu, çünkü efektler yalnızca kullanıcının hesabını takip ettikten sonra uygulama içi kameralarına eklenebiliyordu. Bir kullanıcı bir içerik oluşturucuyu takip ettiğinde, bu hesaptaki efektler otomatik olarak Hikayeler kamerasının efektler tepsisine geliyor. Bugünün güncellemesi, Hikayeler ekosistemine bir dizi yüz filtresi getireceği için, Instagram, kullanıcıların yeni AR filtreleri keşfedebilmeleri ve deneyebilmeleri için efekt tepsisinin sonuna bir “Efektlere Göz At” seçeneği ekledi.

İlgili Haber  Instagram Gönderileri ve IGTV Videolarını Artık Zamanlayabilirsiniz
Yüz filtresi örneği

Facebook ilk olarak Spark AR’nin bu yılın başlarında F8 konferansında Instagram’daki kapalı beta sürümünden çıkacağını açıkladı. Şirket, Facebook, Instagram, Messenger ve Portal dahil olmak üzere Spark AR platformunda yaratılan 1 milyardan fazla efekti insanların kullandığını söylüyor. Spark AR Studio yazılımı, Nisan ayında Windows için destek ekledi. Artık herkese açık olduğu için, Instagram Hikayelerinde artık daha fazla AR efekti görmeye başlayacağız.

Sesini Duyur

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sosyal Medya Kategorisindeki Diğer Yazılarımız

To Top