Bağlantıda Kal

Yeni Çıkacak Xbox’da 4K & Bulut Üzerinden Oyun Oynama Özelliği Olacak

Oyun

Yeni Çıkacak Xbox’da 4K & Bulut Üzerinden Oyun Oynama Özelliği Olacak

Bildiğiniz üzere Microsoft yeni bir Xbox versiyonu üzerinde çalışıyor. Herkes yeni çıkacak Xbox konsolunda yeni özellikler ve öncekine göre daha gelişmiş bir performans bekliyor haliyle. Tüm özellikleri şuan tam olarak bilinmese de yeni çıkacak Xbox bulut oyunculuğunu destekleyecek. Bu da demek oluyor ki oyunları bulut üzerinden oynayacaksınız ve bunun için oyun konsolunda boş yer açmanıza gerek olmayacak , istediğiniz taktirde dosyaları konsola indirebileceksiniz.

Bu özellik şimdiki telefonlar için kullanılabilir fakat heniz oyun konsollarına gelmedi. Sony’de aynı zamanda bu özelliği PlayStation’a getirmek için çalışıyor. Yakında yeni bir konsol çıkaracağına da değinen Sony ,bakalım PS5 ile birlikte bize neler sunacak.

Bu zaman dilimi içinde yeni Xbox için gelen haberler ilginç görünüyor. Yeni çıkacak konsolun tüm oyunları 4K çözünürlükte saniyede 60 kare hızıyla oynatacağı konuşuluyor. Şuan olan Xbox One X ‘in 2 katı demek oluyor.

İlgili Haber  Apex Legends Mobile Gelecek Mi?

Yeni çıkacak Xbox ile PlayStation 5 konsolunun donanım özellikleri de benzer durumda çünkü iki konsol da işlemci ve grafik işlemcisi için AMD teknolojilerini kullanacak. Microsoft yeni çıkaracağı Xbox konsolunun kod adını Xbox Scarlett yapmış. 4K 60fps oyun oynatmak için Microsoft yeni konsolunda AMD ‘nin Zen 2 işlemcisini kullanacak.

Windows 10’un Xbox oyunculuğunda büyük önemi de olacağı gelen haberler arasında. Microsoft NVIDIA grafik kartı ile birlikte çalışan bir Windows 10 bilgisayarın oyun konsolu ile aynı performansı vereceğini iddia ediyor (oyunun ortasında güncelleme olmasa performansı oyun konsolundan daha iyi). Gelecek Xbox modelini ve onun getireceği yenilikleri merakla bekliyoruz.

Sesini Duyur

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oyun Kategorisindeki Diğer Yazılarımız

Trendler

Instagram

To Top