Bağlantıda Kal

Teamfight Tactics TFT Güncel Şampiyon Düşme/Gelme Oranları

Oyun

Teamfight Tactics TFT Güncel Şampiyon Düşme/Gelme Oranları

Teamfight Tactics oynarken bunu muhtemelen herkes yaşamıştır: İstediğiniz şampiyonun bir türlü mağazada size gelmemesi. Peki bunun nedeni nedir? Teamfight Tactics’de 50 adet şampiyon var ve bu 50 adet şampiyonun oyunda olacak toplam kopya sınırı var. Yani karşınızdaki rakibinizde 2 tane 2. seviye Vayne varsa size Vayne gelme ihtimali baya düşük olacaktır. Buna ek olarak her seviyede mağazada çıkacak şampiyonun sayısı sizin seviyenize göre değişmektedir.

En son gelen PBE güncellemesiyle birlikte şampiyonların size mağazada denk gelme oranları da değişti, işte yeni şampiyon düşme oranları:

Teamfight Tactics Şampiyonların Mağazadan Çıkma Oranları

Yeni oranlarla birlikte seviye 2 ve 3 şampiyonlar oyunun başlarında daha fazla düşmeye başlayacak. Yani eğer 1. seviye bir şampiyonu (Örn ,Garen) 3 yıldız yapmak istiyorsanız artık daha çok acele etmeniz gerekiyor.

 • Anahtar Kelimeler:
  • Tier = Şampiyon Seviyesi (Örn, seviye 1 = 1 altın (Garen), seviye 5 = 5 altın(Kayle))
  • Lv = Sizin seviyeniz (Örn, Seviye 4’seniz sahada 4 birim bulundurabilirsiniz)

Bu tabloyu nasıl yorumlayacağınızı bilmiyorsanız onu da açıklayalım. En soldaki sütundan seviyenize bakarak o seviyenin satırı ile üstteki stunların kesişimini alarak size hangi oranda hangi seviye şampiyon çıktığını görebilirsiniz.

Yani örnek olarak, seviye 5’seniz size bir Garenin çıkma olasılığı %37, bir Ahri’nin çıkma olasılığı %35, bir Aatrox çıkma olasılığı %25, bir Akali çıkma olasılığı %3’tür ve 5. seviyede size Kayle gibi efsane bir birimin mağazada gelmesi imkansızdır.

 • LoL Teamfight Tactics’de:
  • 39 tane seviye 1
  • 26 tane seviye 2
  • 21 tane seviye 3
  • 13 tane seviye 4
  • 10 tane seviye 5 şampiyon bulunmaktadır.

Teamfight Tactics’de Alınan Hasar Nasıl Hesaplanır?

Teamfight Tactics’de aldığınız hasar sahada kalan şampiyonların seviyesine ve yıldız sayısına bağlıdır.

 • Anahtar Kelimeler:
  • Tier = şampiyon seviyesi
  • Star = Şampiyonun sahip olduğu yıldız seviyesi

Bu tabloyu açıklamak gerekirse en tepedeki satırdan şampiyonun seviyesinin olduğu sütunu seçip daha sonra altındaki satırlardan o şampiyonun sahip olduğu yıldıza bakarak kesişimindeki sayıyı alacaksınız ve bunu sahadaki her sağ şampiyon için toplayacaksınız. Son kısımda taban hasar olarak toplam hasara 2 ekleyeceksiniz

Diyelim oyun sonunda rakibinizin sahada, 1 yıldız Darius’u, 2 yıldız Garen’i, 2 yıldız Ahrisi, 3 yıldız Shyvana’sı kaldı. Bu durumda sizin yiyeceğiniz hasar, taban hasar olarak 2 + sağ kalan 1 yıldız Darius için 1 + 2 yıldız Garen için 2 + sağ kalan 2 yıldız Ahri için 3 + sağ kalan 3 yıldız Shyvana için 6 olacaktır. Toplarsak tur sonunda 14 hasar yersiniz.

1 Yorum

1 Yorum

 1. Admin

  11 Temmuz 2019 at 20:41

  Bu şampiyon havuzu bana gercekci gelmiyor bana gore herkesin kendi şampiyon havuzu var gibi çünkü mesela bir kişi bir heroyu blokladıgında diğer oyunculara 3-4 kişiye o hero hala düşüyor hatta 3 seviye yapıyorlar.Diğer bir kanıtım herkes genelde tier 1 leri 2 seviye yapıyor kimi 3 ve herkeste genelde en az 2 tane tier 1 oluyor kişibaşı 6 tane yapar buda toplam 48 yapar ve bu sayı 39 dan buyuk oldugunda gerçeği yansıtmadığı yonundeki kanıtım.

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oyun Kategorisindeki Diğer Yazılarımız

To Top