Bağlantıda Kal

Size Tüm Maçları Kazandıracak LoL Teamfight Tactics (TFT) Taktik Rehberi

Oyun

Size Tüm Maçları Kazandıracak LoL Teamfight Tactics (TFT) Taktik Rehberi

Slaytlar arasında ← → işaretlerini kullanarak geçiş yapabilirsiniz.

Riot Games popüler oyunu Leauge of Legends’ın Dota Auto Chess benzeri oyunu Teamfight Tactics (TFT) ile “auto-battler” türüne giriş yaptı. Şuan için PBE’de oynanabilen oyun yakında betadan çıkıp herkes için erişilebilir olacak. Eğer oyunu ilk defa oynuyorsanız veya oyunda kendinizi geliştirip daha ileri gitme isteyenlerdenseniz bu LoL Teamfight Tactics Taktik rehberi tam size göre. Bu rehberdeki taktikleri öğrendikten sonra artık maçları kolayca kazanabileceksiniz.

İsterseniz TFT’de işinize yaracak eşya rehberine buradan, şampiyon rehberine buradan, güçlü takım kompozisyonlarına da buradan ulaşabilirsiniz

Gelin öncelikle oyunun nasıl oynandığına bir göz atalım sonra taktiklere geçelim.

LoL Teamfight Tactics (TFT) Nasıl Oynanır?

 • Maçtaki sekiz oyuncunun her birinin, birim yerleştirme bölümleri bulunan satranç tahtasına benzer tahtaları vardır.
 • Oyun, bu oyun tahtalar arasında bir dizi savaş turunda gerçekleştirilir.
 • Para birimi olan (Gold) Altınları kullanarak her turun başında ekibinize yeni şampiyonlar kazandırırsınız. Daha sonra bu birimleri tahtanıza konumlandırırsınız.
 • Savaş başladığında rakip sizin tahtanıza gelir ve sahadaki şampiyonlar birbiri ile savaşır. Birimleri tamamen yok edilen taraf savaşı kaybeder ve rakibinin sahadaki şampiyonuna göre hasar alır.
 • Heer savaştan sonra Altın kazanırsınız ve bazı turlarda rakiplerden şampiyonlarınızı geliştirmek için kullanabileceğiniz (item) eşyalar düşer.
 • Eşyalar ve aynı tip şampiyonlar birleştirilerek daha güçlü eşyalara ve şampiyonlara yükseltilebilir.
 • Her şampiyonun (Class) sınıf ve (Origin) kökeni vardır ve belli koşullar sağlandığında bu şampiyonlar bonus etkiler kazanır.
 • Canı 0 olan oyuncular oyundan atılır ve en son ayakta kalan kişi kazanır.

1. Oyuna İyi Şampiyonlar ile Başlayın

Oyunun başında düzgün kahramanlar alıp başlamak oyunun ilerleyen safhalarında size altın ve zafer serileri olarak döner, bu yüzden başlangıçta kırılgan şampiyonlar yerine tank diyebileceğimiz dayanıklı şampiyonlar ile oyuna başlayıp daha sonra onların arkalarına kırılgan ve saldırı gücü yüksek şampiyonlar koymanız daha mantıklıdır. Oyunun başlarında seçebileceğiniz birkaç örnek şöyle:

 • Garen (1 Altın, Soylu, Şövalye): Garen’in topaç gibi döndüğü saldırı küçük savaş alanı için mükemmel olup alan hasarı vurduğu için birden fazla düşmanı biçmek için mükemmeldir. Noble türünden başka şampiyonlar ile eşleştirildiğinde onu oyunun sonlarında tam bir çim biçme makinesine dönüştürebilirsiniz.
 • Darius (1 Altın, Seçkin, Şövalye): Aynı Garen gibi Darius’unda çok yüksek alan hasarı vardır. Noble’ların iyileştirme etkisi ile birleştirildiğinde Darius önü alınamaz bir ölüm makinesine dönüşür.
 • Mordekaiser (1 Altın, Hayalet, Şövalye): Oyunun en güçlü şampiyonlarından biri olan Mordekaiser, zayıf düşmanları ezebilecek bir tanktır. Yeteneği sayesinde onun karşısında duran tüm şampiyonları zorlanmadan ezip geçebilir. Oyunun başında iki yıldızlı bir Mordekasier sahibi olmak sizi beş tur boyunca rahatlıkla taşıyabilir.

Bu şampiyonları aldıktan sonra onlarla sinerjisi olan başka şampiyonlarla bir ordu kurmak size zafer serisi ve zafer serileri de size ekstra altın kazandırarak oyunu domine etmenizi sağlayabilir, o yüzden üçlü Knight (Şövalye) veya üçlü Wild (Vahşi) sınıf karakterler ile başlamak iyi bir seçimdir. Ayrıca tüm kahramanların sınıf ve kökenlerini ezberlemeniz gerekebilir ona da buradaki yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Slaytlar arasında ← → işaretlerini kullanarak geçiş yapabilirsiniz.

1 Yorum

1 Yorum

 1. ali

  14 Eylül 2019 at 11:32

  veigar nasıl en kötü karakterler arasında yeneteği ile haritadan adam siliyor 28k’ya kadar tek seferde hasar verebiliyor.

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oyun Kategorisindeki Diğer Yazılarımız

To Top