Bağlantıda Kal

Size Maç Kazandıracak 10 Dota Auto Chess Taktiği

Oyun

Size Maç Kazandıracak 10 Dota Auto Chess Taktiği

Slaytlar arasında ← → işaretlerini kullanarak geçiş yapabilirsiniz.

Dota 2 oyununun bir modu olarak çıkan Auto Chess MOBA ve strateji oyunu severler arasında yayılarak kısa sürede baya popüler olmayı başardı. Bu modda, Dota’nın kahramanları otomatik olarak saldıran satranç taşları haline geliyor. Maçları kazanmak için kaynaklarınızı kullanarak rakibinizden daha güçlü bir ordu kurmanız için gereken 10 Auto Chess taktik rehberini sizler için hazırladık.

1. Oyununun erken safhalarını domine edin

Auto Chess’de, oyunun başlarında rakibinizden geride kalmanın yaptığı domino etkisi sizin ekonominizi bitirebilir. Hearthstone yayıncısı Kripp’in Auto Chess hakkındaki kılavuzunda da belirttiği gibi, oyunun başlarında (early game) güçlü olan sinerjileri seçmek puan toplamak ve kasalarınızı doldurmanın en istikrarlı yoludur.

En popüler early game stratejilerinden biri Mech sınıfı ve Goblin türlerini içerir. İlk birkaç turda yaygın olacak kullanılan dört ucuz Goblin var (Bounty Hunter, Clockwerk, Tinker ve Timbersaw) ve bunlardan en az iki tanesinin sahada bulunması size sınıf bonusu veriyor.

Sahadaki üç goblin bulundurmak rastgele bir müttefike +15 zırh ve can yenileme bonusu verirken iki tane mech kullanmak tüm dost mechlerin can yenilenmesini 15 puan arttırıyor. Bu iki bonusa oyunun başlarında sahip olmak rakibinize karşı büyük avantaj sağlarken oyun başında sizi rahatlıkla taşıyabiliyor.

Oyun başlarında genellikle tercih edilen bir başka sınıf ise Warrior. Axe, Tiny, Tush, Juggernaut ve Slardar olmak üzere beş tane ucuz kahramana sahip ve bunlardan üç tanesini sahada bulundurmak tüm dost Warrior’ların zırhını 7 arttırarak onları düşmanın verdiği hasara karşı daha dayanıklı yapıyor.

Bu bonuslar siz oyunun ortalarında (mid game) ve oyunun sonlarına (late game) doğru ilerlerken yükseltilebilir ancak, ordunuzdaki askerlerin çeşidinide çok fazla düşürmeyin. Örnek olarak, 9 tane Warrior’un verdiği +24 Zırh bonusu cezbedici olabilir ancak, bu sizi büyü (magic) hasarı üzerine kurulu kompozisyonlara karşı savunmasız bırakır. Oyunda ilerlerken rakibinizin kurduğu orduya da dikkat edin.

Slaytlar arasında ← → işaretlerini kullanarak geçiş yapabilirsiniz.

Sesini Duyur

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oyun Kategorisindeki Diğer Yazılarımız

To Top