Bağlantıda Kal

Razer, Blade 15 Laptoplarına Yeni Ekran Seçenekleri Ekledi

Oyun

Razer, Blade 15 Laptoplarına Yeni Ekran Seçenekleri Ekledi

Razer, 24 Nisan’dan başlayarak, Blade 15 Advanced oyun dizüstü bilgisayarı için iki yeni ekran seçeneği olacağını açıkladı: 4K OLED panel ve 240Hz’lik yüksek yenileme hızlı LCD seçeneği. Yılın başlarında ilk kez CES’te gösterilen bu yeni ekranlar, halihazırda mevcut olan 144Hz LCD seçeneğine katılacak. Blade 15 Advanced ayrıca şimdi Intel’in 4,5 GHz turbo güçlendirme özelliği olan 2,6GHz’de çalışan yeni Core i7-9750H işlemci ve 2,4 Gbps hız desteği olan yeni bir Wi-Fi 6 ağ kartı ile birlikte geliyor.

240Hz ekran mevcut en yüksek yenileme hızlarından biri olarak oyun için daha pürüzsüz bir deneyim sunuyor. 1080p çözünürlüğe, mat bir yüzeye sahip ve sRGB renk alanının yüzde 100’ünü destekliyor.

Yeni 4K OLED paneli, Nvidia’nın RTX 2080 grafik kartına sahip ve tam DCI-P3 destekli genişletilmiş renk alanına, bir dokunmatik ekrana ve 1ms tepki süresine sahip. Ayrıca oyun dizüstüsü HDR 400 True Black sertifikası ile birlikte geliyor. Razer, OLED ekranının düşük mavi ışık çıkışı için TUV sertifikasına sahip olduğunu ve bunun da ekranın kullanıcıların gözünde oluşturduğu yükü azaltacağını söyledi.

İlgili Haber  Call of Duty Mobile Çıkış Tarihi Belli Oldu
Razer Blade 15

Blade 15 Advanced’in yeni ekran seçeneklerine ek olarak, Razer, Blade 15’e Core i7-9750H işlemci, RTX 2060 grafik kartı ve 144Hz 1080p ekran koymuş. Bu yükseltmeler, fiyat artışlarıyla birlikte geliyor, ancak Blade 15’in temel modeli 1,999 dolar olarak başladığından, artış geçen seneki modele göre 400 dolar oluyor.

Son olarak, Razer 17 inç Blade Pro’yu güncel Blade 15 ve Stealth’i yansıtan yeni bir tasarımla da güncelliyor. Yeni Blade Pro’nun 17 inçlik oyun dizüstü bilgisayarlarına kıyasla %25 daha küçük olduğu iddia ediliyor ve geçen yıl Blade 15’de olan Chamber Cooling soğutma sistemi ve çok fanlı tasarımı da bulunuyor. Yeni oyun dizüstüsü ince bir çerçeveye, 144Hz 1080p mat ekrana ve üst çerçevede Windows Hello destekli bir IR kameraya sahip.

Yeni Blade Pro, Blade 15 ile aynı Core i7-9750H işlemci ve Nvidia RTX grafik seçeneklerine sahip, ancak temel yapılandırmada 512GB depolama alanı ile birlikte geliyor ve laptopun standart sürümü SATA veya NVMe takabileceğiniz ekstra bir M.2 yuvasına sahip.

İlgili Haber  PUBG Mobile Lite 0.14.1 Güncellemesiyle Oyuna Yeni Harita Geldi
Razer Blade Pro

Blade Pro’da ayrıca iki adet USB 3.2 Gen 2 Tip-C portu (biri Thunderbolt 3 portu), 2.5 Gbps Ethernet portu ve tam boyutlu bir UHS-III SD de dahil olmak üzere bir dizi I/O seçeneği ve kart okuyucusu var. Razer, yeni Blade Pro’nun Mayıs ayından itibaren 2.499 $ ‘dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacağını söyledi.

Bugünün duyuruları iki tane üst düzey dizüstü bilgisayar meraklılarına hitap ediyor: yeni Blade 15’in 240Hz ekranına ilgi duyan oyuncular ve 4K OLED panelini ve zengin renk üretimini arayan içerik üreticileri. Hem yüksek yenileme ekranına hem de oyun oynama için bol miktarda güce sahip olmasına rağmen, içerik oluşturucularının aradığı I/O ‘ya de sahip olarak tek bir dizüstü iki kesime de hitap ediyor.

Sesini Duyur

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oyun Kategorisindeki Diğer Yazılarımız

To Top