Bağlantıda Kal

PUBG’nin Oyuncu Sayısı Düşmeye Devam Ediyor

Oyun

PUBG’nin Oyuncu Sayısı Düşmeye Devam Ediyor

Tam adıyla PlayerUnknown Battlegrounds olarak bilinen PUBG, bugünlerde oyunlarda gördüğümüz Battle Royale trendini başlatan oyundu. Ancak, Fortnite ve daha sonra çıkan Apex Legends’ın tahtı çalmaya başladığından beri, oyuncu sayıları hızla düşmeye başladı.

PUBG, 2017’nin başlarında çıktığında, başlarda çok dikkat çekmemişti. Ancak, 2017 yazına doğru hızlı bir şekilde ilerleyin ve oyun, o sırada oyunu 7/24 oynayan yayıncılar sayesinde hızlıca büyümeye başladı. Oyun sadece bi anda 3 Milyondan fazla oyuncuya ulaşmıştı. PC sürümü ilk yılda çok fazla popülerlik kazanırken, Bluehole oyunu 2018 yılının sonunda PlayStation 4 ve Xbox One için de yapmaya karar verdi.

Şaşırtıcı bir şekilde, popüler battle royale oyunu, özellikle bazı Asya ülkelerinde, aşırı derece popüler olan PUBG Mobile’a sahip. Hızlı bir şekilde Fortnite’i mobil cihazdaki aktif oyuncu sayısını yenip şuan mobil pazarda birinci olmuş durumda. Oyunun mobil versiyonu o kadar oynanıyor ki Hindistan’da oyunu tamamen yasakladılar. Oyunu oynarken yakalananlar hapse giriyor. Ayrıca 2018 yılının sonunda çıkan bir rapora göre oyuncular PUBG mobile’da daha fazla para harcıyorlar.

İlgili Haber  PUBG Mobile Lite 0.14.1 Güncellemesiyle Oyuna Yeni Harita Geldi

Oyunun PC versiyonu 2018 yılının Şubat ayından beri kan kaybetmeye devam ediyor ve son zamanlarda yavaşlamaya da niyeti yok gibi görünüyor. Aralık 2018 ve Ocak 2019 aralarında biraz yükselme gösteren PUBG, Apex Legends’ın da çıkmasından sonra oyuncu kaybetmeye devam etti.

Fortnite’ı bile 3 günde ezip geçen Apex Legends bundan sorumlu olsa da Fortnite, düzenleyeceği dünya kupasıyla oyuncu sayısını kaybetmemeye çalışıyor.

Oyunun oyuncu sayıları düşsede günde en az 900 bin oyuncuyu hala kendine çekmeyi başarıyor. Geçtiğimiz birkaç ay boyunca durum böyle olsa da, oyuncu sayısının daha da düşmesi ihtimali yüksek. Bluehole yakında PUBG lite gibi oyunun ücretsiz bir versiyonu çıkarmazsa oyun tamamen ölebilir.

İlgili Haber  Call of Duty Mobile Çıkış Tarihi Belli Oldu

Sesini Duyur

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oyun Kategorisindeki Diğer Yazılarımız

To Top