Bağlantıda Kal

PUBG Mobile 1 Milyar Dolar Gelir Elde Etti

Oyun

PUBG Mobile 1 Milyar Dolar Gelir Elde Etti

Sensor Tower Store Intelligence tarafından yayınlanan son rapora göre Tecent’in oyunu son bir yılda 1 milyar dolardan fazla gelir elde etti. Sensor Tower, “PUBG Mobile, brüt gelirini Ağustos 2018’de yaklaşık 25 milyon dolar olurken, geçen ay %540 artış göstererek, 160 milyon dolardan biraz yükseğe çıktı” dedi.

Oyun ayrıca, Çin dışında bulunan iOS cihazlarda yıllık bazda %165 gelirini arttırdı. İlginçtir ki PUBG Mobile’ın mobil rakibi Fortnite’ın geliri aynı zamanda %36 düştü. Sensor Tower, “geçen ay, ikisi de Apple’ın platformunda 25 milyon dolara yaklaştı. Çin’in faktörü varsa (Fortnite orada henüz piyasaya sürülmedi), PUBG Mobile, iOS’ta geçen ay Epic Games’in oyunundan 3.7 kat daha fazla kazandı ”dedi.

2019 yılının Mart ayında PUBG Mobile 1 yaşına girdi. Tencent’in oyunu, Mart 2018’de mobil platformda tanıtıldığından beri, özellikle Asya kıtasında, son zamanların en popüler oyunlardan biri haline geldi. O zamandan beri PUBG Mobile global olarak 400 milyon indirilmeye ulaştı. Oyun Ağustos ayında 45 milyondan fazla yeni oyuncuyu kitlesine kattı, Temmuz ayında eklenen 21 milyon yeni oyuncudan bu yana şimdiye kadarki en büyük rakam bu oldu.

Bakalım 1 Ekim’de tüm telefonlar için çıkacak olan Call of Duty Mobile onu tahtından etmeyi başarabilecek mi?

Sesini Duyur

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oyun Kategorisindeki Diğer Yazılarımız

To Top