Bağlantıda Kal

Nintendo Switch Lite Fiyatı, Teknik Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Orijinalinden Farkları

Oyun

Nintendo Switch Lite Fiyatı, Teknik Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Orijinalinden Farkları

Raporlar uzun zamandır Nintendo’nun Switch’in daha küçük, daha ucuz bir versiyonu üzerinde çalıştığını ve nihayetinde şirket Nintendo Switch Lite’ı ortaya çıkardı. Tamamen taşınabilir oyun için tasarlanan sistem, bu Eylül ayında, daha düşük bir fiyat ile piyasaya sürülecek. Orijinal modele göre bazı özelliklerden yoksun olacak olsada bu onu yinede standart Switch modeline daha uygun bir alternatif haline getiriyor.

Switch Lite’ı çevreleyen bazı sorular olsa da – özellikle Nintendo, yeni sistem hakkında, çıkış tarihi, teknik özellikler, hangi oyunlarla uyumlu olacağı ve daha fazlası dahil olmak üzere birçok ayrıntıyı açıkladı. Orijinal Switch ile karşılaştırmasını merak ediyorsanız, yeni sistem hakkında bildiğimiz her şeyi topladık.

Nintendo Switch Lite Ne Zaman Çıkacak?

Nintendo Switch Lite, 20 Eylül 2019’da dünya çapında piyasaya sürülecek. Fakat, hemen konsolu almak istemeyebilirsiniz çünkü bu yılki yeni Pokemon oyunları Sword ve Shield Kasım ayında piyasaya sürüldüğünde konsolun oyuna özel bir sürümü çıkabilir.

Nintendo Switch Lite’ın Fiyatı Ne Kadar Olacak?

ABD’de, Switch Lite’ın fiyatı 200 ABD Doları olarak belirlendi. Bu konsolun standart Nintendo Switch’ten 100 ABD Doları daha ucuz olması demek. Uluslararası fiyatlandırma detayları henüz açıklanmadı. Amazon İngiltere’de konsol, 200 sterlin olarak listelendi, ancak bu fiyat geçici olarak koyulmuş olabilir.

Nintendo Switch Lite’ın Orijinal Switch’den Farkları Neler?

Standart Nintendo Switch, portatif veya ev konsolu olarak çalışsa da, Switch Lite özellikle elde taşınan kullanım için uyarlanmıştır. Bu nedenle, sistem bir televizyona bağlanamayacak. Ayrıca dokunmatik ekran boyutu da 5.5 inçe düşerek (standart sürümün 6.2 inçlik ekranı vardı) konsol orijinaline göre daha hafif ve daha portatif olmak ile birlikte Lite orijinal konsola göre %20-30 daha iyi pil ömrüne sahiptir.

Mevcut Switch modelinin aksine, Switch Lite ayrıca sağlam bir gövdeye sahip olacak, bu da çıkarılabilir Joy-Con kontrol cihazlarıyla gelmeyeceği anlamına geliyor. Ayrıca rumble ve IR sensörü gibi bazı diğer özellikleri de Lite’da çıkartıldı. Elde oynanması için tasarlandığından, aynı zamanda onu TV’ye bağlayan Dock’ı da olmayacak. Ancak, standart bir Joy-Con’da bulunan yön düğmeleri bir D-pad ile değiştirilmiş. Aşağıdan Konsolların tüm farklarına bakabilirsiniz

Nintendo Switch ve Switch Lite Teknik Özellik Karşılaştırması

Switch (Orijinal)Switch Lite
Ekran Boyutu 6.2 inç 5.5 inç
Çözünürlük 720p (Elde) 720p
Boyutlar 4″ x 9.4″ x 0.55″ 3.6″ x 8.2″ x 0.55″
Ağırlık 399 g 277 g
Pil Ömrü 2.5 – 6.5 saat 3 – 7 saat
Grafik İşlemcisi Custom Nvidia Tegra GPU Custom Nvidia Tegra GPU
Dahili Depolama 32 GB 32 GB
Çıkartılabilir Joy-Con Var Yok
TV’ye bağlanma Var Yok
HD Rumble Var Yok
Kickstand Var Yok
Amiibo Desteği Var Var
Fiyat $300 $200

Nintendo Switch Lite Tüm Switch Oyunlarını Destekleyecek Mi?

Tam değil, çünkü Nintendo Switch oyunlarının bazılarında kumandayı çıkarıp oynamanız gerekiyor. Switch Lite’da Joy-Con’lar yerinden çıkmadığı için doğal olarak bu tür oyunları Nintendo Switch Lite’da oynayamayacaksınız. Örnek olarak, Super Mario Party, 1-2 Switch gibi oyunları yeni konsolda oynamak için ayrıca bir çift joy-con almanız gerekecek.

Sonuç olarak Switch Lite elde oynanmak için tasarlanmış daha iyi batarya ömrü olan bir oyun canavarı olarak karşımıza çıkıyor. Eğer sürekli seyahat ediyorsanız Switch Lite tam size göre bir seçim olacaktır. Yeni konsolun çıkışına ek olarak Nintendo dosyaları aktarmak için yakında yeni methodunu da açıklayacak. Ayrıca Nintendo orijinal Switch modelinin de işlemcisi ile depolama alanını arttırıyor. Henüz resmi bir açıklama olmasada Switch Pro’nunda yakın bir zamanda duyurulacağını varsayabiliriz.

Sesini Duyur

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oyun Kategorisindeki Diğer Yazılarımız

To Top