Bağlantıda Kal

Mortal Kombat 11 Hakkındaki Tüm Bilinenler

Oyun

Mortal Kombat 11 Hakkındaki Tüm Bilinenler

17 Ocak tarihinde Mortal Kombat 11 oyunun yapımcısı NetherRealm Stüdyoları’nın yaptığı yayında yeni oyunla ilgili bazı karakteri, oynanışı, oyunun hikayesini ve oyun içi özelleştirme seçeneklerini gösterdi. Yayını kaçıran yada tekrar izlemek isteyenler buradan izleyebilir.

Yayında yeni çıkacak oyunun diğerlerinden çok daha kanlı olduğunu görmekle birlikte önceki oyunlara göre daha detaylı ve kaliteli grafikleriyle insan anatomisini bize daha detaylı bir şekilde yeniden öğretmeye geldiğini anladık. Yayını izlemeyenler yada zamanı olmayanlar için aşağıda her birinin fragmanı ve özeti var.

Oynanış fragmanında gördüğümüz uçuşan beyinler, kandan yapılma mızraklar, ve parçalanan suratlar oyundan beklentilerimizi karşılayacak gibi gözüküyor. Aynı zamanda oyundaki 25 karakter içinden Raiden ve Scorpion ile birlikte Liu Kang, Baraka, Sub-Zero, Sonya ve Mortal Kombat 9’da DLC karakteri olan Skarleti de görüyoruz. Fragmanda daha sonra değineceğimiz, zamanı ve kumu kontrol etme yeteneği olan Geras adlı yeni karakteri de görüyoruz.

İlgili Haber  Ubisoft'un Yeni Abonelik Servisi Uplay Plus'da Olacak Tüm Oyunların Listesi

Mortal Kombat denince Fatality ilk akla gelenlerden, onları göstermeden geçmek olmaz. Önceden dediğim iyileştirilmiş grafikler bu kısımda kendini belli ediyor. Mideniz hassassa izlememenizi tavsiye ederim.

Yeni karaktere gelecek olursak fragmandan anlaşılan Geras aşırı güçlü bir karakter. Zamanı dondurarak rakiplerini hareketsiz bırakıp daha sonra kumla onları bir güzel pataklayabileceksiniz.

Oyunda yeni bir özellik olarak karakterinizi istediğiniz gibi özelleştirebileceksiniz. Bu yeni özellik sadece karakterin kostümünü değişmek ile sınırlı değil, karakterinizin giriş şekline, silahlarına ve daha birçok şeye kadar dilediğiniz şekilde değiştirebileceksiniz.

Oynanış da öncekine göre biraz değişti artık ekranın sol ve sağ alt köşelerinde görebileceğiniz iki parçadan oluşan iki bar var. Bu barların biri saldırı diğeri ise savunma için var. Zamanlamayı doğru yaptığınız bloklar size karşı saldırı için fırsatlar sunacak. Örnek olarak saldırı barı dolduğunda Injustice 2 oyunundaki süper hareketler gibi rakibinize Fatal blow adlı hareketi yapabileceksiniz. Bu teknik önceki oyunlarda olan X-ray tekniğine benziyor fakat oyuncunun canı azken kullanılabiliyor.

İlgili Haber  PUBG Mobile Sezon 8 ile Birlikte Gelen Her şey

Hikayeye gelince yeni oyun Mortal Kombat 9’un kaldığı yerden devam ediyor. Raiden Shinook’un kafasını kesiyor ve ilk fragmanda gördüğümüz gizemli karakter Kronika gözüküyor. Zamanı kontrol eden bu yeni karakter seride karşımıza ilk kadın Boss olarak karşımıza çıkıyor. Hakkında Mortal Kombat serisinde “zamanın bekçisi ve evrendeki kaderin mimarı” deniyor. Serinin yapımcısı Ed Boon Raiderin seçimleri yüzünden acı çekeceğinin ipucunu veriyor. İlk fragmanda da iki tane Scorpion’un Raiden ile savaştığını görmüştük. Anlaşılan Kronika sayesinde karakterler genç, yaşlı veya paralel evrendeki halleri ile karşılaşabilecek.

Mortal Kombat 11’in çoklu oyuncu modu için oyunun geliştiricileri oyuncuları kendi yeteneklerine yakın rakipler ile eşleştirerek sonuca rağmen onlara kendilerini iyileştirdikleri hissini vermek istediklerini söylüyorlar.

Mortal Kombat 11 PS4, Xbox One, Bilgisayar ve Nnitendo Switch platformları için 23 Nisan tarihinde çıkacak. Multiplayer Betası 28 Mart’ta olacak.


Sesini Duyur

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oyun Kategorisindeki Diğer Yazılarımız

Trendler

Instagram

To Top