Bağlantıda Kal

Microsoft E3 2019’da Yeni Nesil Xbox Konsolunu Tanıtabilir

Oyun

Microsoft E3 2019’da Yeni Nesil Xbox Konsolunu Tanıtabilir

Sony, bu yılki video oyunu endüstrisinin en büyük yıllık fuarını atlamaya karar vermiş olabilir, ancak Microsoft bomba gibi bir basın toplantısı ile E3 2019’da ortalığı sarsmayı planlıyor. Fransız oyun haberleri sitesi JeuxVideo, Microsoft’un yeni nesil Xbox konsollarını da açıklamayı planladığını bildirdi.

Haberde, fiyatlandırma ayrıntılarını veya ürün adlarını muhtemelen almayacağız, ancak Microsoft’un gelecek yıl piyasaya sürmeyi planladığı iki cihazın kesin onayını alacağız. Haberler, şirketin 2017 sonbaharında Xbox One X’in piyasaya sürülmesinin ardından gelecekteki konsol yol haritasını açıklamak için yavaş ve istikrarlı bir yaklaşımla ilerliyor.

Geçen yılki E3’te Microsoft, Halo Infinite olarak adlandırılacak olan Halo’nun bir sonraki oyununu açıklamıştı ve ayrıca resmi olarak Windows bilgisayarlarda ve cep telefonlarında da çalışacak olan Xbox konsolları için bir oyun yayın hizmeti üzerinde çalıştığı söylentilerini de doğrulamıştı. (Dün gelen bir haberde, bulut servisinin Nintendo Switch’e geleceği de belirtildi.) Sony’nin yeni nesil donanım ve servislere daha sıkı uyguladığı yaklaşımın aksine, Microsoft halihazırda bulut servisinin adınının xCloud olacağını açıkladı ve hizmetin halka açık testlerinin bu sene başlaması bekleniyor.

İlgili Haber  Yeni Borderlands Oyunu Geliyor

Geçtiğimiz Aralık ayında Microsoft’un yeni konsollarının kod adlarının Anaconda ve diğeri Lockheart olduğu sızdırılmış ve bu iki konsolun projesinin “Scarlett” kod adı altında ortaya çıkmıştı. Microsoft’un mevcut Xbox One S / One X “iyi / daha iyi” yaklaşımı kullandığı bildiriliyor ve bunu yeni nesline de uygulayacaktır, bu yüzden lansmanda iki tane konsol olacak.

Diğer söylentiler arasında yüksek kalite olacak olan Anaconda’nın SSD içeriği ve onun bir alt modeli olan Lockheart’ın, şirketin bulut oyun servisi xCloud’ı desteklemek için disk sürücüsüne sahip olmayacağı var. Ek olarak, JeuxVideo, söylentiye göre en yeni Xbox cihazlarının mevcut donanım jenerasyonuyla birlikte tamamen geriye dönük olarak uyumlu olacağını ve Halo Infinite’in Xbox One X / One S ve yeni konsollar için de çıkacağını bildiriyor.

İlgili Haber  Harry Potter: Wizards Unite’ın Oynanış Detayları Ortaya Çıktı

Microsoft, E3 2019’da Sony’nin olmamasından faydalanıp yeni nesil konsollarını duyurarak büyük bir etki yapabilir. Elimizde PS5 ve özellikleri ile ilgili çok az bilgi olmasına rağmen büyük ihtimalle iki şirket de yeni konsollarını 2020 yılında piyasaya sürecek.

Sesini Duyur

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oyun Kategorisindeki Diğer Yazılarımız

Trendler

Instagram

To Top