Bağlantıda Kal

Layers of Fear 2’nin Yeni Fragmanıyla Korku Denizine Yelken Açmaya Hazır Olun

Oyun

Layers of Fear 2’nin Yeni Fragmanıyla Korku Denizine Yelken Açmaya Hazır Olun

2016 yılında çıkan ve korku oyunlarına yepyeni bir anlam katan Layers of Fear oyunun ikincisi geliyor. PAX South 2019’da tanıtımı yapılan korku oyununun fragmanı size gelecek yeni oyun hakkında birçok ipucu veriyor.

İlk Layers of Fear oyunu korku türünde daha derin bir deneyim sunmayı amaçladığı için korku oyunu hayranları tarafından çok olumlu karşılanmıştı. Korku oyunlarında aşırı klişeleşmiş oyunda bir anda ekrana çıkan Jump Scare ve kanlı sahneleri bir kenara atan Layers of Fear, kullandığı tablolarla anlattığı hikayesi ile atmosferin yaşattığı korku ve stres sayesinde diğerlerinden tamamen ayrılan sanatsal bir şaheser olmuştu. Layers of Fear 2‘de hikayeyi sinema üzerinden işleyerek önceki oyunda başlatılan sanatsal çizgiyi takip ediyor.

Oyunun geliştiricisi Blober ekibi yeni oyunun ilham kaynağının Hollywood’un Altın Çağı olduğunu söylüyor. 1900’lü yılların ortası olan bu dönem efsanevi bir sinematografi ile doludur. King Kong’dan Dracula’ya birçok efsane bu zamanda doğmuştur.

Layers of Fear 2 oyununun ana karakteri okyanus setinde başrol almış bir aktör. İzole olmuş bir yer ve gizemli bir yönetmen bu korku dolu macerayı mükemmel yapan ana parçalar olacak. Blober takımı, atmosferin ilk oyunda olduğu gibi klostorofobik konumlarla, değişen ortamlarla birlikte aktörün içsel çatışmalarını görerek onun hangi parçasına güveneceğini ve neyin gerçek neyin kurgu olduğunu ayırt edemeyecek konuma geleceğine tanıklık edeceğimizi söylüyor.

Layers of Fear oyunu bu sene içinde çıkacak fakat henüz çıkış tarihi belirli değil. Oyunun hangi platformlara çıkacağı da bilinmiyor ancak, oyun büyük ihtimal bilgisayar, Xbox One ve PS4 platformlarına çıkacak.

Sesini Duyur

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oyun Kategorisindeki Diğer Yazılarımız

To Top