Bağlantıda Kal

Harry Potter: Wizards Unite’ın Oynanış Detayları Ortaya Çıktı

Oyun

Harry Potter: Wizards Unite’ın Oynanış Detayları Ortaya Çıktı

Bu yaz Android ve iOS platformlarına çıkacak yeni arttırılmış gerçeklik oyunu Harry Potter: Wizards Unite’ın oynanış detayları açıklandı. Yeni mobil oyun Harry Potter’ın en ikonik elementlerinden Dementor’ların görünüşü ve Portkey’lerin kullanımını içerecek.

Pokemon Go’nun yapımcısı Niantic Games tarafından yapılan oyun Pokemon Go’dan daha detaylı daha gelişmiş bir oynanışa sahip olacak.

Harry Potter: Wizards Unite, takımlara ayrılıp rekabet etmek yerine birlikte oynamaya ve hikaye anlatımına odaklanıyor. Oyuncular her biri farklı yetenek ağacına ve farklı özelliklere sahip Auror, Magizoologist ve Profesör sınıflarından birini seçecekler. Oyundaki korkutucu Dementor (ruh emiciler) ve ışınlanma sağlayan portkey gibi özellikler hayranları çok sevindirecek gibi gözüküyor. Oyunun oynanış videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

İlgili Haber  Layers of Fear 2’nin Yeni Fragmanıyla Korku Denizine Yelken Açmaya Hazır Olun

Ruh Emiciler, oyuncuların Harry Potter : Wizards Unite dünyasında keşfedecekleri ve birçok kez karşılaşacakları yaratıklara, eşyalara ve karakterler için kullanılacak terminoloji olan “Foundables’ın” bir parçası. Oyun, oyunculardan dünyadaki çeşitli felaket durumlara neden olan Calamity olarak bilinen bir olayı araştırmalarını isteyecek ve oyunun hikayesi yeni gelecek bir dizi güncelleme ve eklenecek içeriklerle yıllarca sürecek.

Portkey’lere gelince, oyuncular Pokemon GO’nun yumurtaları ve kuluçka sistemi gibi işlev göreceği tahmin edilen anahtarlar ile açabilecekleri ışınlanma ögeleri olacaklar. Açıldıktan sonra oyuncular arttırılmış gerçeklik portalları içinden geçerek Büyücü Dünyasının tanınmış yerlerinden olan Dumbledore’ın ofisi gibi yerlere gidebilecekler. Portalın açtığı yere ulaştıklarında oyuncular bölgeyi keşfederek oradan eşyalar bulabilecekler.

İlgili Haber  Resident Evil 2 Demo’sunu 3 Dakikada Bitirdiler

Oyundaki canavarlarla dövüş sırasında oyuncular belirli bir süre içinde dokunmatik ekrandaki çizgilerin üstünden geçerek büyüler yapabilecekler. Ayrıca Harry Potter: Wizards Unite’da Pokemon Go’nun raid (baskın) sistemine benzer aynı sınıftaki oyuncuların bir araya gelerek onlardan istenilen görevleri tamamladığı kaleler olacak. Kaleler baskın sistemine göre daha derin olacak, yani birlikte oynayıp geçmeniz için önünüzde birçok görev olacak.

Harry Potter: Wizards Unite birkaç yıl önce Pokemon Go’nun yakaladığı başarıya erişip 2019 yılının en popüler oyunu olabilir. Oyunun geliştiricisi Niantic öğrendiği tecrübelerle birlikte oyunun oynanışını geliştirip daha sürükleyici yaparak bu hedefe kolayca ulaşabilir.


Sesini Duyur

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oyun Kategorisindeki Diğer Yazılarımız

Trendler

Instagram

To Top