Bağlantıda Kal

Google Oyun Yapmanızı Sağlayan Oyun Yaptı

Oyun

Google Oyun Yapmanızı Sağlayan Oyun Yaptı

Google, Game Builder adında, basit Minecraft tarzı oyunlar hazırlamanızı sağlayan bir video oyunu yaptı. Oyun, sanal dünyanızı oluşturmanız için karakterleri ve dekorları boş bir alana sürükleyip bırakmanıza, ardından objelerin bir arada nasıl çalışacağını düzenlemek için ayarlanmış komutları kullanmanıza olanak tanır. Hem Windows ve hem de macOS’ta oynamak ücretsizdir.

Oyun, Google’ın deneysel projeler için iş geliştirme merkezi olan Area 120’den geliyor. Game Builder, geçen yıl 1 Kasım’dan bu yana Steam aracılığıyla kullanıma sunuldu (zaten 190 oyla “çok olumlu” bir skora sahip), ancak Google bugün oyunun tanıtımını yaptı, bu da daha fazla insanın oynayacağı anlamına geliyor.

Game Builder’ın çok oyunculu modu vardır böylece birden fazla kişi aynı anda birlikte bir oyun yapabilirsiniz. Ayrıca oyun içi yaptıklarınızı paylaşabilir ve başkaları tarafından yapılan oyunlara göz atabilirsiniz.

İlgili Haber  PUBG Mobile Lite 0.14.1 Güncellemesiyle Oyuna Yeni Harita Geldi

Oyunun fikri, kodlama konusunda yeterli bilgiye veya uzmanlığa sahip olmayan insanların tasarım yapmaya başlamasını sağlamak olsa da, insanların oyuna ilgileri arttıkça kendilerini daha da geliştirmelerini sağlıyor. Etkileşim sistemi kodlama dillerindeki “if else” mantığıyla çalışıyor ve oyuncular kendi etkileşimlerini aşina oldukları JavaScript ile oluşturabilirler.

Sesini Duyur

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oyun Kategorisindeki Diğer Yazılarımız

To Top