Bağlantıda Kal

Epic Games Hesap Güvenliği Seçeneklerini Arttırıyor

Oyun

Epic Games Hesap Güvenliği Seçeneklerini Arttırıyor

Epic Games, Fortnite, Epic Games Store ve Unreal Engine kullanıcılarını siber suçlulardan korumak için bir dizi güvenlik önlemi aldığını duyurdu. Bunlardan en önemlisi, özel kimlik doğrulayıcı uygulamalar, e-posta yoluyla SMS tabanlı kimlik doğrulaması ve çok faktörlü kimlik doğrulama seçenekleri. Ayrıca, Epic Games, Epic Games hizmetlerine giriş yaparken başka hiçbir yerde riske atılmadığından emin olmak için kullanılan e-postaların, şifre sıfırlama veya hesap oluşturma sırasında ‘Pwned?‘ Seçeneğini entegre ederek güçlü bir şifre seçmelerine yardımcı olacak.

Çok Faktörlü Kimlik Doğrulama (MFA) ile başlayan Epic Games, resmi bir blog yazısında, kullanıcıların artık çok faktörlü kimlik doğrulamasını seçerek hesaplarının güvenliğini artırabileceğini belirtti. Şu andan itibaren, bir kimlik doğrulama uygulamasını kullanma veya kayıtlı e-posta hesaplarındaki 2 faktörlü anahtar alma arasında seçim yapabilirsiniz.

İlgili Haber  Ubisoft'un Yeni Abonelik Servisi Uplay Plus'da Olacak Tüm Oyunların Listesi

Epic Games yakında SMS tabanlı 2 faktörlü kimlik doğrulamasının da aktif olacağını açıkladı. MFA’yı etkinleştirmek için bir teşvik olarak, Fortnite geliştiricisi Smash Hit isminde ücretsiz bir Boogie Down ifadesi veriyor. Ayrıca, Epic Games, şifrelerinizin güçlü ve geçmişte ele geçirilmediğinden emin olmak için “Pwned?” Adlı “Pwned Parolalar Listesini (v4)” kullanmaya da başlamıştır.

Ayrıca, oyun geliştiricisi, yakın zamanda tüm yeni Epic Games hesapları için zorunlu e-posta doğrulaması yapacak. Bununla birlikte, mevcut kullanıcılar istedikleri zaman hesap doğrulama sürecinden geçebilirler. Stüdyo, Epic Games hesabına bağlı bir e-postanın ve başka bir üçüncü taraf hizmetinden taviz verilmediğinden emin olmak için 2019 boyunca bir dizi hesap tespit tekniği ekleyecek.

İlgili Haber  Nintendo Switch Lite Fiyatı, Teknik Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Orijinalinden Farkları

E-postanın geçmişte ele geçirilen bir hizmette kullanıldığı tespit edilirse, Epic Games hesabı kilitleyecek ve kullanıcılardan şifrelerini sıfırlamalarını isteyecek. Geliştirici, Epic hesap sisteminin riske atılmamasına rağmen, özellikle güvenlik ihlali olan başka bir hizmette kullanılan ortak e-postanın, kullanıcıların Epic Games hesabının güvenliğini tehlikeye atabileceğini belirtti. Epic Games, “Ancak, belirli bireysel Epic hesapları, bilgisayar korsanları tarafından, e-posta adresleri listeleri ve ele geçirilen diğer sitelerden sızan şifreler kullanılarak ele geçirildi” diyor.

Sesini Duyur

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oyun Kategorisindeki Diğer Yazılarımız

Trendler

Instagram

To Top