Bağlantıda Kal

Dota Auto Chess 2019’un En Popüler Oyunu Olabilir

Oyun

Dota Auto Chess 2019’un En Popüler Oyunu Olabilir

Çinli şirket Drodo Studio yaptıkları yeni Dota oyun modu ile 100,000 eşzamanlı oyuncuya ve 670,000 aboneye ulaşarak Dota dünyasını salladı. Dota haritasının üzerine kurulu strateji oyunu olan Dota Auto Chess’in oynanışı kahramanları birleştirip yükseltmeye daha sonra onları doğru şekilde sahada konumlandırmaya dayanıyor. Birebir yapılan maçlarda oyuncu kazanmak için sekiz oyuncu ile sırayla maç yapıyor. Oyun Football Manager 2019 ve GTA V’i geçerek geçerek baya popüler oldu. Dota Auto Chess’in bedava olduğunu da söyleyelim.

Oyunun ismindeki Chess satranç anlamına gelmesine rağmen 8×8’lik oyun alanı dışında satranca benzeyen çok bir yanı yok. Oyun daha çok Hero Line Wars yada Neuroshime Hex gibi taktiksel tahta oyunlarına benziyor.

İlgili Haber  Dota Auto Chess Yama Notları (30 Nisan 2019)

Her tur topladığınız altın ile satın aldığınız kahramanlar rastgele elinize geliyor. Daha sonra kahramanlar oyun alanına yerleştirildikten sonra birbirleri ile savaşıyor. Eğer Axe the Orc Warrior gibi aynı kahramandan 3 tane alırsanız onları birleştirip yükseltebiliyorsunuz. Aynı tipten üç kahramana sahip olursanız da bonus kazanıyorsunuz.Örnek olarak üç savaşçı size +8 zırh kazandırıyor. Aynı şekilde üç tane aynı aynı ırk için de bonus kazanıyorsunuz.

Oyunda aynı şekilde kahramanları birleştirmek ve satın almak için 30 saniyeniz var ve aynı zamanda rakibinizi de izlemeniz gerekiyor çünkü oyunda her karakterden 20 tane var. Rakibiniz sizden önce doğru kahramanları çeker yada satın alarak birleştirirse oyunu kazanma şansınız kalamayabiliyor. Oyunda bir sonraki tur için olabildiğince altın biriktirerek kahraman satın alarak aynı zamanda düşmanınızın yaptığı hamlelere karşılık vermeye çalışıyorsunuz.

İlgili Haber  Valve Index Sanal Gözlüğünün Fiyatı ve Özellikleri Açıklandı

Dota Auto Chess oyununu buradan Steam mağazasına giderek indirebilir yada Dota 2 atölyesinde aratabilirsiniz.

Oyunun sistem gereksinimlerini buradan, maçları kazanmak için işinize yaracak taktiklere de buradan ulaşabilirsiniz.

Sesini Duyur

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oyun Kategorisindeki Diğer Yazılarımız

Trendler

Instagram

To Top