Bağlantıda Kal

Call of Duty Mobile PS4 ve Xbox Kumanda Desteğini Kaldırdı

Oyun

Call of Duty Mobile PS4 ve Xbox Kumanda Desteğini Kaldırdı

Call of Duty: Mobile, Tencent Games’e ait TiMi Studios’un geliştirdiği birinci şahıs nişancı oyunudur ve Android ve iOS platformlarında toplam 35 milyon indirme sayısını aştı. Kayıtlara göre, Ekim başında piysaya sürülen Call of Duty: Mobile’ın çıkmasından sonraki iki gün içinde 20 milyon kişi oyunu indirip cihazına kurdu. İlk kazanımlar, Activision’ın popüler Call of Duty serisinin altındaki mobil oyun için oldukça heyecan verici. Bununla birlikte, en son güncelleme, oyundaki kumanda desteğini devre dışı bıraktığı için oyuncular arasında tartışmaya neden oldu.

Activision, Call of Duty: Mobile’ın dünya genelinde 100’den fazla ülkede App Store’da bir numaraya yükseldiğini belirtti. Oyun, Android cihazların yanı sıra iPhone ve iPad modellerini de destekliyor.

Activision Başkanı Rob Kostich yaptığı açıklamada, “Hem Android hem de iOS’taki hayranların yanıtları şaşırtıcıydı. Bu inanılmaz eğlenceli bir deneyim ve biz daha yeni başlıyoruz. Activision’daki takım arkadaşlarımızı ve ortağımız olan Tencent’in TiMi Studios’unu tebrik ediyoruz. Oyuncular için bu kadar harika bir oyun yaptık.” dedi.

Activision, oyunun ilk indirmeleri sırasında elde ettiği gelirle ilgili herhangi bir ayrıntı açıklamamasına rağmen, bu hafta başlarındaatılan bir tweet aracılığıyla Sensor Tower, oyunun 2 gün içinde 20 milyon indirilmesiyle yayıncısına 2 milyon ABD dolarından daha fazla para toplamasına yardım ettiğini iddia etti.

Call of Duty oyunlarında bulunan klasik haritaların yanı sıra Call of Duty: Mobile, çok oyunculu modlar ve mobil oyuncuları küresel olarak çekmek için yepyeni bir battle royale deneyimi sunuyor. Oyun 1 Ekim Salı günü yayınlandı ve son zamanlarda kontrolör desteğini kaldıran bir güncelleme aldı.

Call of Duty: Mobile’in en son sürümlerinde konsol kumandası desteğinin kaldırılması bazı oyuncular çok sinirlendi. Twitter’daki destek hesabı aracılığıyla bir oyuncuya yanıt verirken şirket, son güncellemede kumanda desteğinin kaldırıldığını doğruladı. Son güncellemeden önce Call of Duty Mobile’ı Xbox yada PS4 kumandası ile oynayabiliyordunuz.

Aldığı kötü geri bildirin sonucunda kumanda desteği oyuna geri dönecek gibi görünüyor. Activision Mobil Başkan Yardımcısı Chris Plummer, Hong Kong merkezli haber sitesi Hypebeast ile röportajında bir iyileştirme önerdi. “Çevre birimleri açısından, olasılıklara bakıyoruz ve denetleyici desteğini oyuncularımızın bir kısmıyla test ediyoruz” dedi.

Sesini Duyur

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oyun Kategorisindeki Diğer Yazılarımız

To Top