Bağlantıda Kal

Bedava ve Hafif Olacak PUBG Lite’ın Beta Testlerine Başlandı

Oyun

Bedava ve Hafif Olacak PUBG Lite’ın Beta Testlerine Başlandı

PUBG Corporation görünüşe göre mega-popüler PlayerUnknown’s Battleground oyununun ücretsiz bir sürümü üzerinde çalışıyor. PUBG Lite olacak oyunun bedava versiyonu aynı zamanda istediği düşük sistem gereksinimi ile güçsüz bilgisayarı olan kullanıcıları da sevindirecek. Düşük seviye donanımlara göre ayarlanmış PUBG Lite’ın beta testleri Tayland’da başladı ve eğer başarılı olursa dünya çapında piyasaya sürülecek.

Battle Royale türünün atalarından olan PUBG daha hafif ve bedava versiyonu ile normal PUBG deneyimini daha çok oyuncuya yaşatmayı hedefliyor. Eğer PUBG Lite başarılı olursa oyun, yeni oyuncu sayıları ile Steam’de tekrar bir rekor kırabilir.

Oyunun geliştiricisi kendi web sitesinde yazdığı yazı ile projenin hedeflerini detaylarını açıkladı. Birincisi ve ne önemlisi PUBG oynamak isteyip bilgisayarları donanım gereksinimlerini karşılayamayan oyuncuların olduğu bölgelere ulaşmak. Yani şirket, oyunu ortalama ayarlarda çalıştıracak olan oyun bilgisayarlarını satın alamayan gelişmekte olan ülkelerde yaşayan oyuncuları hedefliyor.

İlgili Haber  PUBG, 2018 Steam Ödüllerinde Yılın Oyunu Seçildi

PUBG Lite’ın ikinci hedefi ücretsiz olarak daha çok oyuncuya erişmesi. Tabiki bedava olduktan sonra bazı oyun içi satın alma öğelerinin oyuna eklenmesini bekliyoruz fakat bununla ilgili şirket herhangi bir iş modeli açıklamadı.

Tayland’da açık beta yapma kararı alması iyiye işaret çünkü oradaki oyuncuların daha hafif bir PUBG’ye ihityacı var. PUBG Lite’ın batıdaki bölgeler için çıkış tarihi henüz kesin değil fakat tüm dünyada kullanıma açıldığında bedava oyun olarak oyuncu sayıları Fortnite’ı geçecek gibi gözüküyor.

Sesini Duyur

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oyun Kategorisindeki Diğer Yazılarımız

Trendler

Instagram

To Top