Bağlantıda Kal

Laboratuvar Ortamında Üretilmiş 5 Ölümcül Virüs

Kültür

Laboratuvar Ortamında Üretilmiş 5 Ölümcül Virüs

Slaytlar arasında ← → işaretlerini kullanarak geçiş yapabilirsiniz.

5. Kuş Gribi

Hollandalı bilim adamları halihazırda ölümcül olan kuş gribinin çok daha ölümcül bir versiyonunu laboratuvar ortamında üretmeyi başardılar. Normal kuş gribi insanlar arasında kolay kolay yayılmaz fakat, bilim adamları gribi kolayca yayılabileceği şekilde değiştirdi. Yeni virüs dağ gelincikleri üzerinde test edildi çünkü dağ gelinciklerinin grip belirtileri insanlarınkine benziyordu.

10 nesil sonra geliştirilmiş yeni virüs mutasyon geçirerek hava yoluyla yayılarak insanlara bulaşma özelliği kazandı. Normal kuş gribi havadan yayılmaz bu yüzden değiştirilmiş kuş gribi çalışması bilim camiasında tartışma yarattı. Çalışma o kadar çok ses getirdi ki Hollandalı bilim adamları virüsün daha ölümcül bir versiyonunu yapmak için çalışmalarını yayımlamaya kalktı.

Bilim adamları çalışmanın teröristlerin eline geçerek biyolojik silah yapımında kullanılacak olmasından korksa da, çalışmayı yürüten bilim adamları bu çalışmanın olası bir mutasyon geçirmiş kuş gribi salgınına karşı hazırlanmak için gerekli olduğunu söyledi.

Slaytlar arasında ← → işaretlerini kullanarak geçiş yapabilirsiniz.

Devamını okuyayım
Sesini Duyur

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kültür Kategorisindeki Diğer Yazılarımız

Trendler

Instagram

To Top