Bağlantıda Kal

Fazlasını tükettiğinizde sizi öldürebilecek yiyecek ve içecekler

Kültür

Fazlasını tükettiğinizde sizi öldürebilecek yiyecek ve içecekler

Slaytlar arasında ← → işaretlerini kullanarak geçiş yapabilirsiniz.

Azı karar çoğu zarar diye atalarımız boşuna dememişler. Günlük hayatımızda tükettiğimiz yiyecek ve içeceklerin ne kadar fazlasının sizi öldüreceğini bulup bu listede birleştirdik.

Kahve

Kahveyi hepimiz içeriz hatta bazılarımız günde 3-4 fincan içecek kadar çok sever. Fakat 113 fincan (tanesi 250ml) kahve içmek vücudunuza çok fazla kafein yüklemesi yapar ve bunun sonunda kalp krizi geçirebilirsiniz.

Bal

Normal ballar işlemden geçtiği için size bu zararı vermez fakat arıların kovanına dalıp pastörize edilmemiş baldan 5 yemek kaşığı yerseniz balın içerdiği grayano toksinden dolayı zehirlenip ölebilirsiniz.

Su

Uzmanlara göre sağlıklı bir yaşam için günde en az 2 litre su içmeliyiz. Fakat eğer bunu abartıp bir günde 6 litre su içerseniz böbrekleriniz bunu kaldıramaz ve iflas eder, beyin hücreleriniz şişer bunun sonucunda felç geçirip ölebilirsiniz.

Tuz

Tuzun fazlasının zararlı olduğunu ve bunun bizi uzun vadede öldürebileceğini biliyoruz fakat kısa vadede ne kadarı ölümcül?

Eğer tek oturuşta yaklaşık 256 gram tuz yemeyi başarırsanız bu beyin hücrelerinizin küçülmesine buda komaya girmenize yada felç geçirip ölümüze sebep olur.

Domates

Domates malik asit ve sitrik asit içerir eğer çok fazla domates tüketirseniz bu midenizdeki asit dengesini bozar bunun yanında domates solanine denen toksik bir madde de içerir bu maddenin fazla alımı da sizi zehirleyip öldürebilir.

Slaytlar arasında ← → işaretlerini kullanarak geçiş yapabilirsiniz.

Devamını okuyayım
Sesini Duyur

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kültür Kategorisindeki Diğer Yazılarımız

To Top