Bağlantıda Kal

Adını Bile Duymadığınız Alerjiler

Kültür

Adını Bile Duymadığınız Alerjiler

Slaytlar arasında ← → işaretlerini kullanarak geçiş yapabilirsiniz.

Hepimiz muhtemelen en yaygın olan polen alerjisini duymuşsunuzdur. Ciltte kızarıklara neden olan hatta bayılmalara kadar gidebilen etkileri olan alerjiler tedavi edilmediğinde ölümcül olabilir. Fakat bu listemizde göreceğiniz birbirinden garip ve ilginç olan alerjileri muhtemelen hiçbir yerde duymadınız.

Soğuk Ürtikeri

Yaygın olarak soğuk alerjisi olarak da bilinen soğuk ürtikeri olan insanlar soğuk bir cisme temas ettiğinde yada maruz kaldığında kişinin soğuğa temas eden yerlerinde şiddetli kaşıntıya neden olan kızarıklık ve kabarmalar görülür, dahası bu kısımlar ısıtılmaya kalkışılırsa bu belirtiler daha da ağırlaşır. Eğer alerjik kişinin vücudu soğuk suda yüzme gibi çok yüksek oranda soğuğa maruz kalırsa kişinin tansiyonu düşebilir, bayılabilir hatta ölebilir.

Genellikle bu alerji gençlerde daha çok görülür ve altta yatan bir sağlık durumunundan kaynaklanıyor olabilir. Aynı zamanda bu alerji genetik de olabilir ve aynı anda birkaç aile üyesinde birden görülebilir. Tüm bunlara rağmen alerji, reçetesiz satılan ilaçlar sayesinde tedavi edilebilir.

Slaytlar arasında ← → işaretlerini kullanarak geçiş yapabilirsiniz.

Devamını okuyayım
Sesini Duyur

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kültür Kategorisindeki Diğer Yazılarımız

To Top