Bağlantıda Kal

Youtube Üç Ayda 58 Milyon Videoyu Sildi.

Haber

Youtube Üç Ayda 58 Milyon Videoyu Sildi.

YouTube’un spam veya yetişkinlere yönelik içerik politikalarını ihlal ettiği için videoların çoğunu kaldırıyor.

Youtube, politikalarını ihlal eden videoların kaldırılmasının artık daha hızlı gerçekleştiğini belirtiyor.

Youtube’nin açıklamasına göre, Temmuz ve Eylül ayları arasında topluluk yönergelerine aykırılık nedeniyle 58 milyon videoyu kaldırdı.Youtube üç aylık dönemde 224 milyondan fazla yorumuda kaldırdığını belirtti.

Şirket bir blog yazısında şöyle diyor,”Platformumuzdaki kötü oyunculara karşı mücadelemizde sarsılmaz olacağız ve çabamız ihlal içeriklerini izlenmeden kaldırmaktır. “Yapacak daha çok iş olduğunu biliyoruz ve hızlı bir şekilde ihlal içeriklerini kaldırmak için insanlara ve teknolojiye yatırım yapmaya devam ediyoruz.”

Google’ın sahip olduğu video platformu, kanalların yüzde 90’ından fazlasını ve Eylül’de kaldırılan videoların yüzde 80’inden fazlası, YouTube’un spam veya yetişkinlere yönelik içerik politikalarını ihlal ettiğini söyledi. Kaldırılan tüm içeriklerden yüzde 10,2’si çocuk güvenliği için kaldırıldı.

İlgili Haber  Huawei’nin Katlanabilir Telefonu Bu Ay Görücüye Çıkacak

YouTube, uygunsuz videoları platformda yayılmadan önce kaldırmak için makine öğrenimi kullanıyor. Şirket, Temmuz ve Eylül ayları arasında otomatik sistemiyle işaretlenen videoların yüzde 74,5’inin herhangi bir izlenme almadan önce kaldırıldığını belirtti.

Sesini Duyur

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber Kategorisindeki Diğer Yazılarımız

Trendler

Instagram

To Top