Bağlantıda Kal

YouTube Tehlikeli Şakalara Karşı Önlem Alıyor

Haber

YouTube Tehlikeli Şakalara Karşı Önlem Alıyor

Popüler video paylaşım platformu YouTube bugün yaptığı politika değişiklikleriyle birlikte tehlikeli meydan okumaları ve şakaları yasaklayarak önlemlerini daha çok sıkılaştıracak.

Bugün YouTube’un yardım merkezinde yazan gönderide: “Yakın zamanda, tehlikeli meydan okumalar ve şakalarla ilgili politikalarımızda güncelleme yaptığımızı duyurmuştuk. YouTube’da açık ölüm riski taşıyan meydan okumalar yapılamaz. Çocukların yer aldığı, mutlak yaralanma ya da fiziksel zarar riski taşıyan tehlikeli meydan okumalara da izin verilmez. Buna ek olarak, mağdurlara fiziksel tehlikede olduklarını düşündüren veya gerçek fiziksel yaralanmaya neden olabilecek şakalara da geçit verilmez. Çocuklarda manevi zarara yol açabilecek tehlikeli veya kötü amaçlı şakalar yapılamaz.” yazıyor.

Bu politika güncellemeleri son yıllarda artan ve giderek daha tehlikeli olmaya başlayan meydan okumalara ve şakalara karşı yapılıyor. Yakın zamanda Amerika’da yaşayan bir genç Netflix’de yayımlanan Bird Box filmindeki gibi gözlerini bağlayarak araba sürmüş ve kaza yapmıştı. Bundan daha önce TidePod markalı deterjanları yiyen gençlerin videoları da küçük çocuklara kötü örnek olarak büyük tehlike oluşturuyordu.

İlgili Haber  Samsung Katlanabilir Telefonunu Yakında Görücüye Çıkaracak

Çocuk psikologlarıyla çalışan şirket aynı zamanda bu videolar dışında sahte ebeveynin ölümü, terk edilme ve hatalar yüzünden kişiyi utandırma gibi çocuklara duygusal travmatik deneyimler yaşatacak videoları da yasaklıyor.

Çocukların psikolojik sağlığı konusu 2017 yılında DaddyOFive adlı bir kanalda videodaki babanın kendi küçük çocukları üzerinde yapılan kötü niyetli şakaların videoları ile gündeme gelmişti. Olaydan sonra videodaki babanın çocuklarının velayeti annelerine verilmiş ve videoyu çeken baba beş sene denetimli serbestlik şartıyla serbest kalmıştı.

Çocukları bu tür tehlikeli meydan okumalara yada şakalara karşı kurmak için politikalarını ve denetimlerini sıkılaştıran YouTube politikalarını ihlal eden içerikleri gördüğünde videoları silerek kanala uyarı gönderecek.

Sesini Duyur

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber Kategorisindeki Diğer Yazılarımız

Trendler

Instagram

To Top