Bağlantıda Kal

Yeni Güncellemeyle Spotify’a iOS 13’de Siri Desteği Geldi

Haber

Yeni Güncellemeyle Spotify’a iOS 13’de Siri Desteği Geldi

Spotify’da en sevdiğiniz şarkıları, sanatçıları, albümleri ve çalma listelerini dinlemek artık Siri’ye seslenmeniz yeterli olacak. Pazartesi günü müzik akışı hizmeti, Siri desteği ekleyerek iOS 13 için mobil uygulamasını güncelledi. Bu, Apple’ın sanal asistanından Spotify uygulaması üzerinden müzik çalmasını isteyebileceğiniz anlamına gelir.

Güncelleme sürüm notları, Siri’nin Spotify desteğinin “iPhone, iPad, Carplay, AirPods ve AirPAD ile HomePod” üzerinde çalıştığını söylüyor. Güncelleme notları ayrıca Spotify’ın şu anda Apple TV’de mevcut olduğunu söylüyor.

Bir Spotify temsilcisi e-postada “Artık Disney Hits’i ya da Midland ile Set It Straight ile özel bir podcast’i işte, evdeyken, gidip giderken, egzersiz yaparken ya da ev işleri yaparak dinleyebilirsiniz. iPhone’unuzu iOS 13’e güncellediğinizden emin olun daha sonra istediğiniz şarkının başında Spotify’ı söylemyi unutmayın” dedi.

Bazı desteklenen Siri komutları şunları içerir:

  • Spotify’da parça / sanatçı / albüm / istasyon çalın
  • Spotify’da kişisel çalma listesini çal
  •  Spotify’da kişisel küratörlüğünde çalma listesini (ör. Discover Weekly) çalın
  •  Spotify’da bazı yeni sürümleri çal
  •  Spotify’da podcast oyna
  • Siri’yi, bir sonraki şarkıya atlamak veya parça bilgisi istemek gibi bazı işlemler için de kullanabilirsiniz.

iOS 13 ile Apple, Siri üzerindeki etkisini gevşetmeye devam ediyor. Siri’ye, rakip akış hizmeti Pandora da dahil olmak üzere bazı üçüncü taraf uygulamalarda komutlar sınırlı olsa bile Apple’ın sanal asistanını kullanabilirsiniz. Siri’ye, yalnızca “şu sanatçıyı çal” veya “albümü oynat” demenin yanında, hangi uygulamayı kullanması gerektiğini de açıkça söylemeniz gerekir. Eğer uygulamayı belirtmeden söylerseniz Siri Apple’ın kendi müzik uygulamasından istediğiniz sanatçıyı veya şarkıyı oynatmaya başlayacaktır.

Sesini Duyur

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber Kategorisindeki Diğer Yazılarımız

To Top