Bağlantıda Kal

Xiaomi MIUI Global Beta Programını Duraklatacağı Tarihi Açıkladı

Haber

Xiaomi MIUI Global Beta Programını Duraklatacağı Tarihi Açıkladı

Kullanıcılarına istikrarlı bir deneyim sunmak amacıyla, Xiaomi, tüm cihazları için MIUI Global Beta ROM güncellemelerinin yayımlanmasını askıya almaya karar verdi. Pekin merkezli şirket, MIUI Topluluk forumlarıyla duyurduğu yeni değişikliği 1 Temmuz’dan itibaren yürürlüğe sokacak. Xiaomi bildiğiniz gibi global MIUI güncellemelerini Beta ve Kararlı olmak üzere iki ayrı kanal üzerinden yayımlıyor ve en son karar sadece beta sürümleriyle sınırlı olacak. Bu, şirketin kararlı sürümlerinde herhangi bir değişiklik yapmayacağı anlamına geliyor. Ancak korkmayın çünkü şirket, daha önce olmadığı kadar “daha sık” kararlı sürüm güncellemeleri yayınlamak için söz verdi.

Xiaomi, resmi forumunda MIUI Global Beta ROM’un piyasaya sürüldüğü testlerin kamu için yapıldığını ve kullanıcılara yeni özellikler deneyimlemenin bir yolu olmadığını söyledi. Test amacıyla kullanıma hazır olan MIUI Global Beta ROM, kullanıcılara yeni özellikleri test ederken karşılaşacakları sorunları önceden görüp şirketi uyarma şansı tanıyor. Sorunları önceden bildiren kullanıcılar sayesinde şirket hatasız bir kararlı sürüm çıkarıyor.

Forum gönderilerinde “MIUI deneyimi olgunlaştıkça, istikrar ihtiyacı giderek daha da önem kazanıyor. Kullanıcılarımızın çoğunun taleplerini karşılamak ve kararlı sürüm güncellemelerini daha sık yayınlamak için, mühendis ekibimiz 1 Temmuz 2019’dan başlayarak tüm cihazlar için MIUI Beta’nın küresel sürümünü yayınlamayı bırakmaya karar verdi.” dedi.

Bununla birlikte, Xiaomi, global kullanıcılarına MIUI’nin kararlı versiyonunu geliştirme sözü verdi. Şirket gerekli tüm güvenlik güncellemelerini “zamanında” sağlamaya devam edecek.

Google’ın Android One ve Android Go programlarının bir parçası olanlar hariç tüm Xiaomi telefonlarının şu anda Android işletim sisteminin üzerinde özel MIUI arayüzü çalıştırdığını belirtmekte fayda var. Şirket ayrıca, en son karardan etkilenmesi muhtemel olmayan Çinli kullanıcıları için MIUI Beta ROM’u da piyasaya sürecek.

Bu haftanın hemen başında, Xiaomi bütçe dostu telefonlarının ve bir yaşından büyük modellerin Çin’deki MIUI Beta programından kaldırıldığını duyurmuştu. MIUI piyasaya sürülme sürecindeki bu değişiklik 5 Temmuz’dan itibaren gerçekleşecek.

Sesini Duyur

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber Kategorisindeki Diğer Yazılarımız

To Top