Bağlantıda Kal

Windows 10’da Paint Kaldırılacak Mı? Sorusunun Cevabı Belli Oldu

Haber

Windows 10’da Paint Kaldırılacak Mı? Sorusunun Cevabı Belli Oldu

Microsoft, popüler Paint uygulamasını Windows 10’dan kaldırmayı planlıyordu, ancak şirket şimdi rotayı tersine çevirdi. Yazılım üreticisi, Windows 10 kullanıcılarına aylarca Paint’i kaldıracağı konusunda uyarılar yapıyordu ve bu uyarılar Mayıs 2019 Güncellemesiyle birlikte (1903) tarihe karıştı. Microsoft’ta Windows için kıdemli bir program yöneticisi olan Brandon LeBlanc, “Evet, MSPaint 1903 güncellemesine dahil edilecek. Şimdilik Windows 10’a dahil kalacak.” dedi.

LeBlanc, Microsoft’un neden uyarıları durdurduğunu açıklamadı, ancak Paint’in Windows 10’dan artık kaldırılmayacağı belli oldu. Microsoft, daha önce Paint’i “kullanımdan kaldırılmış” olarak işaret ediyordu; bu, etkin bir şekilde geliştirilmediği ve gelecekteki Windows sürümlerinde kaldırılabileceği anlamına geliyordu. Şirket uygulamayı Windows 10’dan kaldırmayı ve Microsoft Mağazası’ndan isteğe bağlı ücretsiz bir indirme olarak eklemeyi planlamıştı.

İlgili Haber  Huawei Telefonların Bazıları Kilit Ekranında Reklam Göstermeye Başladı

İçerik üreticileri Windows 10’u kullanmaya teşvik etmek için temel MS Paint işlevlerinin çoğu, daha modern ve kapsamlı bir versiyonu olan Paint 3D uygulamasına entegre edildi. Microsoft’un hala Paint 3D’ye bağlı kalmaya devam edeceği veya devam etmeyeceği belli değil ancak şuan Windows 10’da iki farklı resim uygulaması olmaya devam edecek gibi görünüyor.

Sesini Duyur

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber Kategorisindeki Diğer Yazılarımız

Trendler

Instagram

To Top