Bağlantıda Kal

WhatsApp’a Gelişmiş Arama Özelliği Geliyor

Haber

WhatsApp’a Gelişmiş Arama Özelliği Geliyor

WhatsApp, Karanlık Mod, grup davet kontrol sistemi ve daha pek çok yeni özellik üzerinde çalışıyor. Yeni ‘Gelişmiş Arama’ özelliğinin gelecek güncellemede uygulamanın iOS versiyonunun beta kullanıcıları tarafından kullanılabileceği bildiriliyor. Bu özellik, kullanıcıların zaten etkin olan normal metin arama dışında, fotoğraf, bağlantı, ses, GIF resimleri ve hatta videoları aramasına izin veriyor. Gelişmiş Arama özelliği ayrıca son aramaları da gösterecek ve bu özellik aynı zamanda uygulamanın Android versiyonu için de gelecek.

WhatsApp zaten belirli sohbetler içinde arama yapmanıza izin veren bir Arama özelliğine sahip, ancak bu arama yalnızca metinle sınırlı. ‘Gelişmiş Arama’ özelliğinin, kullanıcıların birden fazla ileti türünde arama yapmasına olanak sağlayacağı ve fotoğraflar, GIF’ler, videolar, belgeler, bağlantılar ve hatta ses dosyaları arasında arama yapabileceğinizi bildiriyor. Gelişmiş arama çubuğuna tıkladığınızda, ekran WhatsApp Depolama Alanınızda kaç tane medya dosyası sakladığınızı size söyleyecektir. Fotoğraflar’a dokunursanız, WhatsApp tüm gruplarda paylaşılan tüm fotoğrafları açıcak ve liste biçiminde size göstericek. Arama sonucularında önizleme seçeneği de olacak, böylece görüntüyü önizlemek için açmanıza gerek kalmayacak.

İlgili Haber  5G’yi Kullanıma Başlayacak İlk Ülke Belli Oldu

Yeni arama çubuğunda GIF resimlerine, bağlantılarına veya belgelerinizi de bu şekilde aratabileceksiniz. Yeni Gelişmiş Arama özelliği ayrıca arama geçmişinizi de görebilecek ve ayrıca isterseniz son zamanlarda yapılan aramaları da silebileceksiniz.

Özellik şuan hala geliştirilme aşamasında ve gelecekteki bir güncellemede tüm iOS beta uygulaması kullanıcılarına sunulacak daha sonra tüm kullanıcılar için kullanılabilecek. iOS’ta WhatsApp Beta programına katılmak için, iPhone kullanıcılarının TestFlight uygulamasını App Store’dan indirmeleri ve boş alandan kayıt olmaları gerekiyor.

Sesini Duyur

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber Kategorisindeki Diğer Yazılarımız

Trendler

Instagram

To Top