Bağlantıda Kal

Ünlü Telefon Modellerinin SAR Değerleri Açıklandı, Apple Yükseklerde

Haber

Ünlü Telefon Modellerinin SAR Değerleri Açıklandı, Apple Yükseklerde

Alman Federal Radyasyon Korunma Dairesi’nin (Bundesamt für Strahlenschutz) yaptığı araştırmayı derleyen Satasita, en yüksek ve en düşük SAR değerine sahip telefon modellerini sıraladı.

Listede 16’sı yüksek ve 16’sı düşük SAR değerine sahip toplam 32 telefon modeli bulunuyor. SAR değeri en yüksek olan telefonların listesinde Apple’ın iPhone 7 ile 8 modellerinin bulunurken, en düşük SAR değerine sahip olan telefonun Samsung Galaxy Note 8 olması herkesi şaşırttı.

En Yüksek SAR Değerine Sahip Telefonlar

Özgül Soğurma oranı olarak da bilinen SAR değeri akıllı telefonların vücuda yaydığı radyasyon miktarını simgeler. Yüksek SAR değeri 24 saat içinde kişide, görüş alanında daralma, konsantrasyon ve dikkat bozulması, kan hücrelerinin bozulması gibi etkilere neden olurken uzun vadede cilt kanseri ve genetik yapının bozulması gibi ciddi problemlere yol açabiliyor.

İlgili Haber  Google Arama Artık Size Videonun İhtiyacınız Olan Kısmını Gösteriyor

En Düşük SAR Değerine Sahip Telefonlar

En düşük SAR değeri olan telefonlar listesinde Samsung’un 8 telefonu olması taktir edilesi bir durum. Satista’dan Martin Armstrong yazısında güvenli bir SAR değeri için evrensel bir rehber olmadığını söyledi. Ancak, ‘Der Blaue Engel’ (Mavi Melek) olarak adlandırılan çevre dostu olma sertifikasını, yalnızca kilogram başına 0,60 watt’tan daha düşük bir SAR değeri olan telefon modelleri alabiliyor.

Sesini Duyur

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber Kategorisindeki Diğer Yazılarımız

To Top